۷ ایده فوق العاده خلاق برای چینش خانه به وسیله شلف (بخش ۱)

سه قدم برای داشتن اتاق کاری مرتب با کمک شلف ها

دفتر کار فضایی است که ما بیشتر زمان خود را در طول روز در آن سپری می کنیم. چنین محیطی باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. باید آرام و ساکت باشد، چیدمان وسایلی مانند میز کار،کمد ها و شلف ها باید بتواند به ما در بدست آوردن ایده های مختلف کمک کند و همچنین باید حس آرامش را به ما منتقل کند تا بتوانیم با بازدهی بالا در آن کار کنیم. مرتب بودن اتاق کار، به خصوص در اتاق های کوچک و یا فضاهای مشترک با سایر همکاران، یکی از فاکتور های مهمی است که می تواند در فراهم آوردن چنین شرایطی به ما کمک کند. با این حال، در بسیاری از موارد مرتب و منظم نگه داشتن محل کار، آسان نبوده و می تواند حتی چالش برانگیز نیز باشد. برای مرتب نگه داشتن محل کار، راه حل های بسیار زیادی وجود دارد.

یک. استفاده از دیوار های خالی با کمک شلف ها

استفاده از دیوار های خالی، راه حل مناسبی برای افزایش فضای مفید در محل کار است. به دیوار های خالی دفتر کار خود دقت کنید. ممکن است در بالای میز کار شما و یا پشت سر شما دیواری خالی و بدون استفاده قرار گرفته باشد. با نصب شلف های مناسب، که با طرح ها و اندازه های متنوعی در بازار وجود دارند، می توانید از این دیوارها استفاده ای مفید داشته باشید. شلف هایی برای نگه داری از کتاب ها، جعبه ها و حتی چند قاب عکس و گلدان برای تزیین دفتر کار شما، می توانند در بهبود فضا بسیار مفید باشند.

دو. استفاده از ظرف های بزرگ

یکی از راه حل های مناسب برای خلوت کردن میز کار، شلف ها و یا کشوها، استفاده از سینی های بزرگ است. شما می توانید بسیاری از وسایل ریز مانند گیره های کاغذ، پونز، سوزن ها، خط کش ها و بسیاری از وسایل دیگر را در این سینی ها نگه داری کرده و به کشوها، شلف ها و یا میز خود نظم ببخشید.

سه. استفاده ازجعبه ها.

جعبه ها با اندازه و طرح های مختلفی در بازار وجود دارند. شما می توانید از آن ها برای نگه داری کاغذ ها، کتاب ها و حتی مدارک خود استفاده کنید. این جعبه ها علاوه بر آنکه در نظم بخشیدن به کاغذ های شما مفید هستند، می توانند به فضای کلی محل کار شما نیز زیبایی خاصی ببخشند. شما می توانید به راحتی آن ها را بر روی شلف ها و یا قفسه های موجود در دفتر کارتان قرار داده و از زیبایی آن ها بهره مند شوید.

در نهایت فراموش نکنید که داشتن میز کاری مرتب می تواند برای داشتن فکری باز و خلاق بسیار مفید باشد. اگر در پایان هر روز، تنها چند دقیقه برای مرتب کردن میز خود زمان بگذارید، روز بعد می توانید با فکری باز و آزاد به سر کار بازگشته و روز خود را شروع کنید.