استفاده بهینه از فضاهای کوچک

اتاق کار شما در منزل ,استفاده بهینه از شلف ها در فضاهای کوچک

این روز ها، کار کردن در خانه به امری بسیار معمول تبدیل شده است. نکته ی مهم پیدا کردن فضایی مناسب در خانه  است که بتواند تمام ویژگی های یک دفتر کار مناسب را داشته باشد. چنین فضایی باید بتواند به شما خلاقیت و ایده بدهد تا بتوانید کار خود را به نحو احسنت انجام بدهید. ایجاد چنین فضایی تنها با در نظر گرفتن تمام فاکتور های طراحی و استفاده ی بهینه از امکانات و فضای در دسترس، امکان پذیر است. شاید ایجاد فضای مناسب برای کار در خانه های کوچک در ابتدا غیر ممکن به نظر برسد، اما با استفاده از شلف ها و استفاده صحیح از فضا، امکان پذیر خواهد بود.

استفاده از شلف ها برای طراحی دفتر کار خانگی

اگر فضای زیادی را در خانه ندارید تا تمام وسایل یک دفتر کار، مانند میز کار و یا کتابخانه، را در آن قرار بدهید ، می توانید با شلف های مختلف و کشوها، فضایی دلپذیر و کوچکی را جهت محل کار خود ایجاد کنید. در دفتر کاری که در عکس زیر مشاهده می کنید، استفاده ی صحیح از فضا کلید اصلی برای ایجاد یک محیط کار مناسب است.

استفاده بهینه از شلف ها
استفاده بهینه از شلف ها

 

شلف ها می توانند هر فضایی را در هر گوشه از خانه ی شما به یک اتاق کار مناسب تبدیل کنند، این فضا می تواند بین دو ستون در خانه، فضای زیرپله، گوشه ای از اتاق خواب و یا پذیرایی خانه ی شما باشد. نکته ای که باید در این خصوص به آن توجه کرد این است که بهتر است در هنگام انتخاب فضای مناسب برای محل کار خود در خانه، مکانی را انتخاب کنید که در طول روز از نور طبیعی بهره ببرد. چرا که نورپردازی مناسب می تواند در ایجاد حس سرزندگی و رفع خستگی موثر بوده و در بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک نقش مهمی را ایفا کند.

استفاده بهینه از شلف ها
استفاده بهینه از شلف ها

کتابخانه ها یکی از مهمترین عناصر در یک اتاق کار هستند. خوشبختانه، شلف های شناور می توانند کوچکترین دیوار خالی را به کتابخانه ی دیواری زیبایی تبدیل کنند و اتاق کار شما را نیز کامل کنند. شما می توانید از شلف های شناور، برای طراحی کتاب خانه هایی با شکل ها و طرح های بسیار متنوع و مدرن استفاده کنید. در این صورت به محیط کار خود در خانه زیبایی خاصی نیز می بخشید.

استفاده بهینه از شلف ها
استفاده بهینه از شلف ها

در نهایت نیز باید به این نکته اشاره کنیم که، شلف های رنگی می توانند احساس سرزندگی را به به محیط اطراف خود منتقل کنند و محل کار شما در خانه از این قاعده مستثنی نیست. همچنین تزیین شلف های محیط کار شما با چند قاب عکس خانوادگی می تواند تعادل را میان فضای اصلی خانه و محیط کار شما در آن ایجاد کند و بدین شکل پیوستگی فضا نیز حفظ می شود.

مطالب مرتبط