استفاده‌های مختلف از شلف‌ها

فرقی نمی‌کند چه نوع شلفی، به صورت کلی می‌توان گفت که استفاده از شلف در خانه‌ها ما آن گونه که شایسته است و باید صورت بگیرد، انجام نمی‌شود. احتمالاً مهم ترین دلیل آن آشنا نبودن همگان از مزایای شلف‌ها و مزایا و استفاده‌های فراوان آن‌ها می‌باشد. در این جا قصد داریم نگاهی داشته باشیم به استفاده‌های مختلفی که از شلف‌ها می‌توان صورت داد.

۱. شلف در هال منزل

یکی از بهترین فضاها (و شاید بتوان گفت اولین فضایی که به ذهن می‌آید) برای استفاده از شلف، فضای هال خانه و اطراف تلویزیون می‌باشد. جدا از این که می‌توانید به عنوان میز تلویزیون از شلف‌ها استفاده کنید، می‌توانید اطراف آن را اجسام تزیینی پر کنید و همان طور یک در تصویر می‌بینید، یک منظره‌ی بی‌نظیر رقم بزنید.

۲. دفتر خانگی

از کسانی هستید که در خانه کار می‌کنید و برای خود یک دفتر خانگی دارید، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فضای کار خود، استفاده از شلف می‌باشد. شلف‌هایی که می‌توان آن را در ترکیب با میز کار شما بر روی دیوار نصب کرد و از کم‌ترین فضای ممکن، حداکثر استفاده را برد.

۳. محل مطالعه

یکی از ایده‌هایی که اخیرا طرفدارانی پیدا کرده است، اما با این حال خیلی فراگیر نشده است، قرار دادن قسمتی بر روی شلف‌ها (خصوصاً شلف بوک‌ها یا همان شلف‌هایی که به عنوان کتابخانه ازشان استفاده می‌شود) در جهت مطالعه کتاب است. این ایده برای همه‌ی اعضای خانواده خصوصاً کودکان می‌تواند بسیار جذاب باشد.

۴. پذیرایی

طبیعتاً یکی اصلی‌ترین استفاده از شلف‌ها، در فضای پذیرایی خانه رخ می‌دهد. جایی که دیوارهای خالی و بدون اشیا می‌تواند توی ذوق بزند و دکوراسیون را خراب کند. اما با قرار دادن یک یا چند شلف می ‌توان به زیبایی این فضا کمک بسیاری کرد. به علاوه‌ی خود شلف، آیتم‌های دکوراتیو هم برای زیبایی بر روی آن قرار می‌گیرد، اما باید اعتراض کرد که برخی از طرح‌های مختلف شلف به تنهایی هم می‌تواند زیبا باشد. با این حال استفاده از شلف خالی توصیه نمی‌شود.

۵. آشپزخانه

آشپزخانه هم یکی دیگر از فضاهایی است که استفاده از شلف در آن، خصوصاً به جای کابینت‌های بالایی، خیلی مفید است. دلیل عمده‌ی آن هم فضای بسیار زیادی است که برای شما ایجاد می‌ کند و فضایی که خود شلف ایجاد می‌کند کاملاً حداقلی است؛ و خب معمولاً کوچکی و کمبود فضا در آشپزخانه، مشکل بسیاری از خانه‌ها می‌باشد، خصوصاً در خانه‌های آپارتمانی امروزی که نمی‌توان در معماری فضای زیادی به آشپزخانه اختصاص داد.

مطالب مرتبط