استفاده از شلف ها برای اتاق کودکان

کودکان بازیگوش هستند و آموزش آن ها برای رعایت نظم و ترتیب می تواند امری طولانی باشد. بسیاری از متخصصان معتقد هستند که اگر اتاق آن ها برایشان جذابیت داشته باشد، آن ها نیز زمان بیشتری را در آنجا سپری کرده و مرتب کردن اتاق خود را در قالب یک بازی دوست خواهند داشت. در اینجا امکاناتی که شلف ها در اختیار ما قرار می دهند تا اتاق کودکان را به محیطی جذاب برای آن ها تبدیل کنیم و در امر آموزش آن ها موفق باشیم، را بررسی خواهیم کرد.

ساخت کتابخانه هایی جذاب برای کودکان با استفاده از شلف های شناور

تشویق کودکان به خواندن کتاب یکی از اصول مهم تربیت آن ها است. برای آنکه کودکان خود را به مطالعه کتاب علاقه مند کنید و همچنین فضایی مناسب را برای نگه داری آن ها ایجاد کنید، می توانید از شلف های شناور استفاده کنید. این شلف ها در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی در بازار هستند. شما می توانید آن ها را متناسب با قد کودک خود بر روی دیوار نصب کنید. کودکان وسایل کوچک را دوست دارند و بیشتر از سایر وسایل از آن ها استفاده می کنند. همچنین با افزایش قد آنها، می توانید جای شلف ها را عوض کرده و بدین ترتیب همواره از این کتابخانه استفاده کنید. کتابخانه ای که با کودک شما رشد می کند.

استفاده بهینه از فضای اتاق

بسیاری از کودکان بازی کردن در اتاق های مخفی را دوست دارند. این کار برای آن ها بسیار هیجان انگیز است. همچنین برای بسیاری از آنها دسترسی به قسمت های بالای کمد های موجود در اتاق هایشان غیر ممکن است. در تصویر زیر، ایده ای فوق العاده جذاب را می بینید که در آن و به وسیله ی شلف ها، کمد دیواری به سه بخش مجزا تقسیم شده است. در قسمت پایینی، کودکان می توانند متناسب با قد خود از فضای کمد بهره مند شده و لباس های خود را آویزان کنند. در بخش میانی فضایی بسیار مناسب برای استراحت و یا بازی کودکان فراهم شده و بخش های بالایی کمد با استفاده از شلف ها و سبد ها شرایط مناسبی  برای نگه داری از سایر وسایل کودکان فراهم آورده شده است.

استفاده از شلف هایی با طرح های عجیب

اشیای کوچک و یا با شکل های عجیب می توانند توجه کودکان را به خود جلب کنند. شلف هایی با اشکال هندسی متفاوت و رنگ های شاد، در این زمینه موفق هستند. به سبب ظاهر جذاب و ارتباط مناسبی که کودکان با این شلف ها برقرار می کنند، آنها انتخاب بسیار مناسبی برای اتاق کودک خواهند بود.

وسایل اتاق کودک، باید متناسب با توانایی ها و ابعاد آنها ساخته شود تا برایشان جذاب بوده و بتوانند به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنند. شلف ها این موقعیت را برای اتاق کودکان ما فراهم می کنند و بدین شکل کودکان نیز سریع تر از گذشته می آموزند که اتاق خود را مرتب نگه داشته و هر وسیله ای را در جای درست خود قرار دهند.

مطالب مرتبط