استفاده از شلف ها برای ساخت کتاب خانه های جذاب

شاید شنیدن نام کتابخانه ها برای شما یاد آور بوی کاغذ و قفسه هایی بلند با ظاهری خسته کننده باشد. اما دنیای طراحی داخلی امروزه با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارد می تواند چنین تصویری را برای همیشه در ذهن شما عوض کند. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در این حوزه اتفاق افتاده است و ورود امکاناتی مانند شلف ها، فرصت های بسیار زیادی برای خلق کتاب خانه هایی جذاب فراهم شده است.  کتاب خانه هایی که می توانند متناسب با علایق و شخصیت شما شکل گرفته و به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاق و یا دفتر کار شما ظاهر شوند. در اینجا به بررسی برخی از این ایده های جالب و نوین خواهیم پرداخت.

روشی نوین برای دسته بندی کتاب ها

اگر شما فردی اهل مطالعه باشید، بدون شک در جایی از کتاب خانه ی خود آنها را به دو دسته ی کتاب های مطالعه شده و کتاب هایی که در آینده قصد مطالعه ی آن ها را دارید، طبقه بندی کرده اید. این یکی از ساده ترین متد ها برای طبقه بندی کتاب ها است. متاسفانه اگر در کتاب خانه های معمولی این کار را انجام دهید، آن چه خواهید دید تنها مجموعه ای از کتاب ها هستند که به طور خسته کننده ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در چنین شرایطی انگیزه ای برای مطالعه ی  کتاب های بیشتر به وجود نخواهد آمد. خبر خوب این است که با استفاده از شلف ها این دسته بندی می تواند متفاوت تر و جذاب تر از گذشته باشد. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، می توان از شلف ها در طراحی کتاب خانه هایی کمک گرفت که به شکل جملات “خوانده شده” و “خوانده خواهد شد” باشند. زیبایی این قفسه ها می تواند به اتاق شما جذابیت خاصی را ببخشد.

کتاب خانه ی رویاها

بسیاری از افرادی که به مطالعه علاقه مند هستند، کتابخانه ای شخصی را در اتاق خواب خود نگه داری می کنند. همچنین در محل کار و یا در اتاق انتظار مطب یک پزشک، به طور قطع با کتاب خانه هایی روبرو شده اید که ظاهری خسته کننده و تکراری دارند. یکی از ایده های جالبی که با کمک شلف ها عملی است، ساخت کتاب خانه هایی با اشکال فانتزی است. به عنوان مثال مجموعه ای که از آن تحت عنوان کتاب خانه ی رویاها یاد می شود، در واقع مجموعه ای از شلف ها هستند که به شکل ابر طراحی شده و به دیوار نصب شده اند. چنین مجموعه ای بر روی هر دیواری که قرار بگیرد مانند یک اثر هنری می درخشد و می تواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. از این کتاب خانه در اتاق خواب، محل کار و یا هر مکان دیگری می توان استفاده کرد.

خط سی تی

اگر از زاویه ی خاصی به این مجموعه نگاه کنید، خیلی سخت می توانید حدس بزنید که این دیوار های نصب شده در واقع یک کتاب خانه ی دیواری را شکل می دهند. این مجموعه ی هنری بسیار ساده، از شلف هایی که به صورت عمود بر هم نصب شده اند، به وجود آمده است. شما تنها می توانید کتاب های خود را در یک طرف از این کتاب خانه قرار دهید و این امر به جذابیت این کتاب خانه ی دیواری می افزاید.

امروزه شلف ها امکان ساخت هر طرحی را با هر اندازه و جنسی برای ما فراهم کرده اند. شما می توانید آزادانه در مورد کتاب خانه ی مورد علاقه ی خود فکر کنید و آن را در ذهن خود مجسم کنید، مطمئن باشید که با کمک شلف ها می توانید به خواسته ی خود رسیده و آن را بسازید.

مطالب مرتبط