استفاده از کنده درخت به عنوان دکور

استفاده از کنده‌ی درخت به عنوان دکور

استفاده از آثار هنری به عنوان دکور

لذت استفاده از قطعات هنری بر روی دیوار با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. آویختن این قطعات به دیوار قطعاً از بهترین بخش‌های طراحی و چیدن دکوراسیون داخلی است. حال اگر این آثار متعلق به خودتان باشد که لذت آن چندین برابر می‌شود. در غیر این صورت هم استفاده از آثار هنری به عنوان دکور هم چنان از بهترین کارها خواهد بود.

استفاده از کنده درخت به عنوان دکور
استفاده از کنده درخت به عنوان دکور

از چه چیزهایی به عنوان دکور استفاده کنیم؟

تعداد آثار و قطعات هنری که می‌توانید از آن‌ها به عنوان دکور استفاده کنید بی‌شمار است. از تابلوهای نقاشی گرفته تا قاب عکس، اشیا عتیقه و غیره همگی از چیزهایی هستند که می‌توانید از آن‌ها به عنوان آیتم‌های دکوراتیو در خانه‌تان مورد استفاده قرار دهید. اما در این جا می‌خواهیم در مورد یک دکور چوبی خیلی خاص صحبت کنیم که نمونه‌ی آن را خیلی ندیده‌ایم یا بهتر بگویم اصلاً ندیده‌ایم. اشیا چوبی یکی از دسته آثار هنری هستند که می‌توانید برای استفاده از آن‌ها به عنوان دکور، رویشان حساب باز کنید. خود این دسته انواع گسترده و گوناگونی دارد که باز هم از بین آن‌ها فقط می‌خواهیم در مورد یکی‌شان سخن بگوییم. همان طور که در تصاویر بالا مشاهده کردید و از عنوان هم متوجه شدید، منظور ما استفاده از کنده درخت به عنوان دکور در خانه و هر جای دیگری می‌باشد.

استفاده از کنده درخت به عنوان دکور
استفاده از کنده درخت به عنوان دکور

ویژگی‌های این اثر

کنده یا تنه‌ی درخت به طور کلی طرح خاص و یکتایی دارد. خودش به تنهایی یک اثر هنری است که توسط طبیعت زنده خلق شده است. ما در ایجاد این اثری هنری هیچ نقشی نداشته‌ایم و همه‌ی کارش را طبیعت انجام داده. صرفاً این اثر هنری را از طبیعت وام گرفته‌ایم و به خانه‌های خودمان آورده‌ایم. همان طور که در تصاویر هم مشاهده می‌کنید هیچ نیازی به اعمال تغییر خاصی در این کنده‌ها نبوده است. صرفاً با بریدن قطعات و صفحات، از آن‌ها بر روی دیوار در جاهای مختلف خانه استفاده شده است. به نوعی ما فقط آن‌ها را به خانه‌مان آورده‌ایم، بقیه‌ی کارها با خود طبیعت و درخت بوده است.

استفاده از کنده درخت به عنوان دکور
استفاده از کنده درخت به عنوان دکور

نحوه استفاده

توصیه‌ی ما این است که از این نوع دکور در قسمت ‌هایی استفاده شود که جزئیات چوبی دیگری نیز دارند. به طور مثال از کف پوش چوبی، صندلی‌های چوبی یا میز چوبی استفاده کرده‌اند. به این ترتیب استفاده از برش‌هایی از کنده بر روی دیوار باعث به وجود آمدن یک هماهنگی خاص میان اجزای مختلف دکور می‌شود.

مطالب مرتبط