استفاده مناسب از شلف ها

استفاده مناسب از شلف ها برای ایجاد فضا و فضای بیشتر در اتاق خواب

معمولا طراحان آپارتمان های کوچک امروزی، فضای زیادی را برای اتاق خواب ها در نظر نمی گیرند. این اتاق خواب ها به زحمت جای کافی را برای تخت خواب و کمد دارند و نگه داری لباس ها و سایر وسایل شخصی در چنین اتاقی سخت و گاهی حتی غیر ممکن به نظر می رسد. ایجاد فضای بیشتر، در چنین شرایطی ضروری به نظر می رسد. چرا که اتاق خواب، باید حس آرامش و راحتی را منتقل کند. اتاقی در هم و کوچک، به طور قطع نمی تواند در این زمینه موفق باشد. خوشبختانه شلف ها می توانند به سبب زیبایی و کارایی فوق العاده ی خود، به کمک ما آمده و در ایجاد فضای بیشتر در چنین اتاق خواب کوچکی به ما یاری برسانند.

استفاده مناسب از شلف ها
استفاده مناسب از شلف ها

استفاده از شلف ها برای ایجاد فضای بیشتر

یکی از مهمترین اجزای یک اتاق خواب، پاتختی است. اگر اتاق خواب کوچکی دارید، می توانید با استفاده از شلف های شناور، برای خود پاتختی ای کوچک در کنار تخت ایجاد کنید. مزیت این ابتکار در این است که از فضای زیر شلف نیز برای نگه داری از گلدان و یا هر شی دیگری، می توانید استفاده کنید. همچنین اگر دوست دارید در بالا سر خود آباژوری داشته باشید، بهتر است از آباژور های دیواری استفاده کنید. این کار فضای بیشتری از شلف را برای شما حفظ می کند.

استفاده مناسب از شلف ها
استفاده مناسب از شلف ها

استفاده از شلف ها برای درست کردن قفسه های دیواری، همواره ایده ای مفید و پرطرفدار بوده است. شما می توانید این شلف ها را در هر ارتفاعی که بخواهید نصب کنید. می توانید از شلف هایی که در ارتفاعات پایین نصب می شوند، به منظور نگه داری لباس ها و وسایلی که به طور معمول به آن ها احتیاج دارید استفاده کنید. از شلف های نصب شده در بخش های بالاتر دیوار، مانند بالای تخت خواب، می توانید برای نگه داری سایر وسایل و کتاب های خود استفاده کنید.

استفاده مناسب از شلف ها
استفاده مناسب از شلف ها

همچنین بسیاری از ما احتیاج به فضایی در خانه داریم که اتاق کار خود را به آن اختصاص بدهیم. در چنین فضایی به  ایمیل های شخصی خود پاسخ داده و یا اینکه بتوانیم درس بخوانیم. در یک اتاق خواب کوچک، قرار دادن میز و کتاب خانه ممکن نیست. اما شما به راحتی  و با نصب یک شلف مستحکم بر روی دیوار، می توانید یک میز کار مناسب را با استفاده بهینه از فضاهای موجود در اتاق خود، بسازید. حتی می توانید پاتختی خود را به گونه ای نصب کنید که بتوان از آن به عنوان میز کار نیز استفاده کرد.

در نهایت نیز توجه کنید که رنگ اتاق خواب خود را روشن نگه داشته و از پرده های نازک مانند توری ها استفاده کنید تا فضای اتاق خواب شما بزرگتر به نظر برسد. در کنار تمام موارد فوق، از اعجاز آینه ها نیز غافل نشوید. آینه ها بهترین وسایل برای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب شما هستند. آینه های بزرگ دیواری می توانند فضای اتاق شما را دو برابر نشان دهند.

 

مطالب مرتبط