استفاده ی خلاقانه از شلف ها

کمبود فضا دغدغه ی بسیاری از افرادی است که امروزه در آپارتمان های کوچک در شهر های بزرگ زندگی می کنند. برای زندگی در چنین آپارتمانی و داشتن فضای مناسبی برای کار و یا مطالعه، همواره ممکن است با چالش های مختلفی روبرو شوید. خوشبختانه طراحان داخلی با معرفی ایده هایی مدرن و خلاقانه در این راستا می توانند به شما کمک کنند. در اینجا به معرفی جدید ترین متد های طراحی که در آن ها با استفاده از شلف ها، فضای مناسبی برای کار و یا مطالعه فراهم آورده می شود، می پردازیم.


فضای کاری کوچک اما کامل

تعریف یک فضای کار ایده آل و یا محیطی مناسب برای مطالعه برای هر کسی متفاوت است. عده ای دوست دارند که در محیطی ساکت، منظم و با نور کافی مطالعه کنند و عده ای دیگر تنها به دنبال داشتن مبلی راحت و کتابخانه ای کوچک و در دسترس هستند تا بتوانند از اوقات خود لذت ببرند. هر تعریفی که از چنین فضایی در ذهن خود دارید، و به هر شکلی که آن را در ذهن خود مجسم می کنید، به واقعیت تبدیل کردن آن با استفاده از شلف ها امری آسان و راحت خواهد بود.

ایده ی مقرون به صرفه و خلاقانه ای که تحت عنوان “K workstation” معروف شده است، در واقع طراحی بی نظیر و مبتکرانه ای از یک شلف تقریبا یکپارچه است. این شلف در کوچک ترین مساحت و با استفاده ی مناسب از تمام فضای موجود می تواند یک میز کار مناسب و کتابخانه ای کاربردی را برای شما فراهم آورد. شما می توانید این شلف را با توجه به سلیقه ی خود طراحی کرده و جزییات آن را تغییر دهید.

کتابخانه هایی کوچک و راحت

این مجموعه، در واقع کتابخانه ای است که به سبب داشتن طراحی مبتکرانه، فضای بسیار مناسبی را برای نشستن و مطالعه نیز فراهم آورده است. از این مجموعه می توان در اتاق انتظار پزشکان، مدارس، اتاق مطالعه ی دانشگاه و یا در خانه استفاده کرد. این ایده برنده ی جایزه ی بهترین طرح از جشنواره ی طراحی تورنتو در سال ۲۰۰۸ شده است. شکل های متنوعی از این ایده وجود دارد که برای سلیقه های متفاوت مناسب خواهند بود.

زندگی کردن در فضای کوچک نمی تواند بهانه ی خوبی برای دور انداختن و یا انبار کردن کتاب های مورد علاقه ی شما و همچنین نداشتن فضای مناسبی برای کار و مطالعه باشد. با استفاده از شلف ها ایجاد فضایی مناسب برای کار و مطالعه حتی در خانه هایی کوچک، امکان پذیر است.

مطالب مرتبط