ایده‌هایی برای تزیین شلف‌های شناور (بخش دوم)

در مطلب قبلی اشاره کردیم که شلف‌های شناور به نحوی طراحی شده‌اند که انگار بدون استفاده از هیچ گونه براکتی به دیوار متصل شده‌اند. نصب آن‌ها بسیار آسان است و مزایای‌شان بی‌شمار. در این نوشتار قصد داریم تا ایده‌هایی درباره‌ی تزیین شلف‌های شناور و محل استفاده‌ی آن‌ها به شما بیاموزیم. پیش از این در مورد آشپزخانه و کتابخانه صحبت کردیم. در این قسمت به بخش‌های دیگر می‌پردازیم.

۳. حمام

حمام و دستشویی از فضاهایی در خانه هستند که متراژ کمی دارند. هر چقدر هم که متراژ کلی و زیربنای خانه زیاد باشند، معمولاً حمام و دستشویی در قالب فضاهایی کوچک ساخته می‌شوند. از این روست که استفاده‌ی بهینه و حداکثری از فضای حمام و دستشویی معمولاً باید جزء اولویت‌های اصلی باشد. بنا بر این استفاده از شلف‌های شناور یکی از بهترین انتخاب‌ها برای حمام می‌باشد. چرا که با اشغال کم‌ترین فضا، فضایی چند برابر در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌توانید از آن استفاده‌های فراوانی کنید.

۴. اتاق خواب

استفاده از شلف‌های شناور در اتاق خواب باعث می‌شود تا فضایی بسیار مفید برای استفاده‌ی شما به وجود بیاید. شما می‌توانید وسایلی که مدام به آن‌ها نیاز دارید و از طرفی هم در مواقع عدم نیاز، نمی‌خواهید خیلی از شما دور باشد را در آن‌ها قرار دهید. به طور مثال کتاب‌هایی که در حال خواندنشان را هستید در این شلف‌ها قرار می‌دهید و برای مطالعه آن‌ها را برمی‌دارید. هم چنین می‌توانید قاب عکس‌های خود را نیز در این شلف‌ها بگذارید. مجسمه و دیگر وسایل دکوراتیو، از اشیایی هستند که می‌توانید برای بهتر کردن و زیبایی بخشیدن به ظاهر اتاق خواب از آن‌ها استفاده کنید و در این نوع شلف‌ها قرارشان دهید.

۵. ورودی خانه

قسمت ورودی خانه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در بحث دکوراسیون داخلی خانه می‌باشد. چرا که اولین جایی است که به چشم مهمان می‌خورد و تقریباً اولین قضاوت آن‌ها در این فضا شکل می‌گیرد. استفاده از شلف‌های شناور در آن‌ها برای خلق یک دکور مینی‌مال و جذاب می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای باشد. در کنار ظاهر زیبا، همان طور که تصویر می‌بینید، این انتخاب می‌تواند مزایا و استفاده‌های فراوانی نیز برای شما داشته باشد.

۶. جایگزینی طاقچه

شاید بسیاری تصور کنند که طاقچه‌ای که در خانه‌های قدیمی وجود داشت، در خانه‌های مدرن و جدید حذف شده و دیگر اثری از آن نیست. واقعیت اما این طور نیست. طاقچه حذف نشده بلکه شکل آن تغییر کرده. امروزه از شلف‌های شناور به جای طاقچه، خصوصاً طاقچه‌های که در بالای بخاری یا شومینه قرار داشت، استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط