ایده‌ها و استفاده‌های خلاقانه از شلف‌های دیواری در دکور خانه (بخش ۲)

به همان صورتی که در نوشتار قبلی در مورد آن صحبت کردیم، شلف‌های دیواری می‌تواند در اتاق پذیرایی، اتاق ناهار خوری، دفتر خانگی، راهروها و البته کتابخانه و اتاق خواب و حمام مورد استفاده قرار بگیرد. شما می‌توانید از شلف‌ها به عنوان کتابخانه (بوک شلف) استفاده کنید، در محل‌های مختلفی مانند اتاق خواب از آن‌ها برای نمایش آیتم‌های شخصی هم چون عکس‌های قاب شده، کلکسیون‌های مورد علاقه‌تان، گلدان‌ها، گیاهان و هر چیز دیگری که مناسب آن مکان باشد استفاده نمایید. در حمام می‌توانید از شلف‌ها برای نگهداری لوازم بهداشتی و دیگر محصولاتی که مدام با آن‌ها سر و کار دارید استفاده کنید؛ مانند حوله و دستمال کاغذی.

شلف های دیواری

ممکن است که استفاده‌هایی که یاد می‌شود را قبلاً نیز دیده باشید و چیز جدید و خلاقانه‌ای در آن نبینید. اما منظور ما صرفاً استفاده از شلف‌های مربعی یا مستطیلی شکل تکراری نیست. بلکه طرح‌ها و مدل‌های بی نهایت متنوعی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و نمونه‌هایشان را نیز در ادامه خواهید دید.

 

اتاق خواب و میز کار

همانطور که به آن اشاره کردیم، می‌توانید از شلف‌های دیواری در اتاق خواب و میز کارتان نیز استفاده کنید. به طور مثال با نصب یک شلف ساده در بالای تختتان، می‌توانید قاب‌های عکس و آیتم‌های دکوراتیو خود را بر روی آن‌ها قرار دهید. همچنین در بالای میز کار خود نیز، اشیایی که ارزش دکوراتیو دارند و همچنین آن‌هایی را که مدام از آن‌ها استفاده می‌کنید را قرار دهید.

طرح‌های خلاقانه

گفتیم که منظور از شلف‌هایی که به آن اشاره می‌کنیم، فقط شلف‌های مستطیلی شکل ساده نیستند، بلکه تعداد فراوان و متنوع طرح دیگر وجود دارد که حتی امکان شمارش آن‌ها نیز وجود ندارد. یکی از مثال‌های طرح‌هایی که در مورد آن صحبت می‌کنیم را در تصویر بالا می‌بینید. این شلف که خود طرح بدیع و زیبایی دارد، برای به نمایش گذاشتن آیتم‌های دکوراتیو طراحی و نصب شده و محل قرار گیری آن می‌تواند نقاط مختلفی از خانه باشد.

نمایش کلکسیون‌های هنری

اگر طرفدار هنر باشید، به احتمال زیاد کلکسیون‌های زیادی را در اختیار داریم. یکی از استفاده‌های مهم و خوب از شلف‌های دیواری، می‌تواند نمایش همین کلکسیون‌ها باشد. حال اگر خودتان نیز هنرمند باشید و آثار هنری مال خودتان باشد، ارزش این دکوراسیون چندین برابر می‌شود. در تصویر بالا هم مشاهده می‌کنید که کلکسیونی ساده از مجسمه‌هایی خاص تهیه شده و بر روی شلف های دیواری به نمایش گذاشته شده است.

مطالب مرتبط