ایده شلف های باز برای تمام اتاق ها

شلف های باز توجه افراد متعددی را به خود جلب کرده اند. آنها بسیار ساده و انعطاف پذیر بوده و می توانند با هزینه کمی بسیاری از مشکلات موجود در اتاق ها را برطرف کنند. در اینجا به برخی از ایده های الهام بخش برای استفاده از شلف های باز در منزل اشاره خواهیم کرد.

شلف

همه ما در منزل خود مکان هایی داریم که دوست داریم بتوانیم اشیایی را در آن ذخیره کنیم. خوشبختانه راه حل ساده ای برای استفاده از گوشه های بلااستفاده در اتاق ها وجود دارد: شلف های باز. این شلف ها منجر به زیبایی دکوراسیون گردیده و بسیار کاربردی می باشند. از این شلف ها می توانید در فضاهای متعددی نظیر آشپزخانه، حمام یا اتاق استفاده کنید.

شلف های باز در فضاهای اتاق نشیمن یا اتاق نهارخوری

اتاق نشیمن و نهارخوری علاوه به فضای ذخیره سازی اشیا به دکوراسیون نیز نیاز دارد. شلف های باز در مکان های زیر بسیار زیبا دیده می شوند:

درب ورودی، پنجره یا شومینه: شما می توانید از شلف های باز در بالای راهروی موجود بین دو اتاق یا در اطراف پنجره استفاده کنید. می توانید از این شلف ها برای نمایش کتاب ها و عکس های خود استفاده کنید. این موارد درباره شومینه نیز صدق می کنند. شما می توانید فاصله بین شلف ها را نیز تغییر دهید.

101674356.jpg.rendition.largest

پشت مبل: شلف های باز باریک برای قرار دادن عکس ها یا آثار هنری بسیار عالی می باشند. شما می توانید آنها از آنها برای ایجاد دکوراسیونی زیبا استفاده کنید.

به عنوان تقسیم کننده: اشیای ضروری و دکوری را بر روی آن قرار دهید تا از هر دو سمت قابل مشاهده باشند.

شلف های باز در آشپزخانه

اگر به دقت به آشپزخانه خود نگاه کنید، شاهد فضاهایی خواهید بود که بدون استفاده می باشند و می توانید با بهره مندی از آنها کاربرد و زیبایی آشپزخانه خود را افزایش دهید. از مکان های زیر می توانید بهره مند شوید:

اطراف و بالای اجاق گاز یا عمود به کابینت ها: فضاهای باریک برای قرار دادن ابزارهای آشپزی بسیار مناسب می باشند.

بالای کابینت های دیواری: بخش های بالای کابینت های دیواری دارای دسترسی کمی هستند اما می توانید از آنها برای قرار دادن لوازم کم کاربرد مانند سینی استفاده کنید.

101530187.jpg.rendition.largest

انتهای کابینت: در گوشه های آشپزخانه که کابینت به صورت ۹۰ درجه نصب می شود، می توانید از شلف های باز استفاده کرده و کتاب های آشپزی یا کاسه ها را قرار دهید.

در آشپزخانه هایی که دارای سقف بسیار بلندی هستند، می توانید از شلف های باز برای پر کردن فضاهای تلف شده استفاده کنید. از آنها می توانید برای قرار دادن وسایلی نظیر لیوان یا کاسه های کوچک استفاده کنید.

بالای کابینت های زمینی: شلف های باز را می توانید در بالای کابینت های زمینی قرار دهید.

شلف های باز در حمام

محل های باریک و گوشه های موجود در حمام بسیار ارزشمند می باشند زیرا ایجاد مکان ذخیره سازی اشیا به ویژه در مکان های کوچکتر از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

101946669.jpg.rendition.largest

استفاده از شلف های باز در حمام بسیار عالی می باشد. با استفاده از کوچکترین شلف ها می توانید لوازم بهداشتی موجود در حمام از جمله شامپو، تیغ و مواد شوینده را تقسیم بندی کنید.

بالای وان: استفاده از شلف های باز در بالای وان حمام می تواند منجر به زیباتر شدن محیط و همچنین افزایش فضا می گردد. از آنها می توانید برای نمایش عکس ها و یا قرار دادن لوازمی نظیر صابون اضافی یا البسه استفاده کنید.

مطالب مرتبط