ایده های استفاده از شلف در اتاق خواب

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فضای مورد استفاده در خانه، خصوصاً اتاق خواب‌ها، استفاده از شلف می‌باشد. به ویژه اتاق خواب‌هایی که کوچک تر از حد معمول هستند و گذاشتن کمد در آن یا نصب کمد دیواری در آن‌ها ممکن نیست. در این جا با هم نگاهی می‌اندازیم به ایده‌هایی که در آن‌ها با استفاده از شلف‌ها، به فضای اتاق به شکل چشمگیری افزوده می‌شود.

استفاده از شلف‌های کنج اتاق

معمولاً کنج‌ها در فضاهای خانه، جاهایی هستند که نه می‌توان از آن‌ها استفاده کافی کرد و نمی‌توان آن‌ها را خالی رها کرد. ایده‌ی استفاده از شلف در کنج‌ها یکی از بهترین ایده‌هایی است که تا کنون درباره‌ی آن‌ها مطرح شده است. چرا که با این ایده و نصب شلف در کنج اتاق، می‌توانیم بیشترین استفاده‌ی ممکن از فضا را ببریم. در واقع قسمتی از اتاق که هیچ استفاده‌ای از آن ممکن نبود، بعد از نصب شلف بیشترین وسایل را در خود جای می‌دهد و از آن‌ها نگهداری می‌کند.

استفاده از شلف‌های نزدیک به سقف

حال ممکن است که به هر دلیلی (که یکی از دلایل آن می‌تواند بیش از حد کوچک بودن اتاق باشد) ممکن نباشد که از شلف‌های کنج اتاق استفاده کنیم. در این موارد می‌توان از شلف‌های دیواری که نزدیک به سقف اتاق نصب می‌شوند استفاده کرد. این شلف‌ها فضایی را اشغال می‌کنند که مورد استفاده‌ی شما نیست، اما از طرفی دیگر فضایی خوب و باز برای استفاده‌ی شما به وجود می‌آورند و شما می‌توانید بر روی آن از کتاب‌ها، گیاهان و وسایل دیگر خود نگهداری کنید.

شلف به مثابه‌ی کمد نگهداری لباس

همان طور که در تصویر بالا هم مشاهده می‌کنید، می‌توانید از شلف‌های دیواری استفاده‌های متعدد بکنید. در تصویر بالا علاوه بر این که از شلف به عنوان نمایش دهنده آیتم‌های مختلف از جمله قاب‌های عکس استفاده شده است، شلف به نحوی تعبیه شده که بتوان از آن به عنوان نگهدارنده‌ی البسه نیز استفاده کرد. در واقع طراح این شلف با این کار توانسته که با یک تیر چند نشان را هدف بگیرد و موفق هم بوده است.

استفاده از شلف در بالای تخت خواب

فضای بالای تخت خواب هم از آن فضاهایی است که معمولاً نمی‌دانیم با آن چه کنیم. توصیه‌ی ما در این مورد هم این است که در این قسمت هم از شلف استفاده کنید. بر روی این شلف‌ها می‌توانید وسایل متعددی از جمله قاب‌های عکس، کتاب‌ها، گلدان‌ها و غیره را قرار دهید. هم چنین در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که از نوع خاصی شلف ایستاده‌ی کشویی نیز در پشت تخت استفاده شده است.

مطالب مرتبط