ایده های استفاده از شلف در آشپزخانه (بخش ۳)

در دو بخش قبلی به ایده‌های مختلف برای استفاده از شلف در آشپزخانه پرداختیم. اهمیت آشپزخانه در خانه آن قدر زیاد است که طراحان دکوراسیون آن را قلب خانه می‌نامند. با این حال معمولاً فضای نسبتاً کم تری برای آن در نظر گرفته می‌شود که باعث می‌شود تا این چالش برای ما ایجاد شود تا از کم ترین فضای موجود، بیشترین بهره را ببریم. استفاده از شلف به جای کابینت‌های بالایی در آشپزخانه، نه تنها هزینه‌های آن را کاهش می‌دهد، بلکه کارایی چند برابری به آن اضافه می‌کند. در این نوشتار هم به ادامه ایده‌های مربوط به استفاده از شلف در آشپزخانه می‌پردازیم.

مخلوطش کنید!

ترکیبی از کابینت‌های بسته و شلف‌های باز می‌تواند ایده‌ی بسیار نابی برای آشپزخانه باشد. به این شکل به راحتی می‌توانید آیتم‌هایی را که می‌خواهید نمایششان دهید را در شلف بگذارید و آن‌هایی را که نمی‌خواهید، در کابینت‌های در بسته قرار دهید.

پُرش کنید

استفاده از آیتم‌های کوچک و زیاد خیلی برای تزیین شلف‌ها مناسب نیست. مطمئن شوید که در استایل مورد نظرتان برای شلف‌ها، آیتم‌های بزرگتر مانند سبدها و کاسه‌های بزرگ هم وجود داشته باشد تا یک انرژی مثبت در فضای آشپزخانه به وجود بیاید.

تعادل را حفظ کنید

تقارن اصل مهمی در آشپزخانه و طراحی شلف‌ها می‌باشد. بنا بر این در تزیین آشپزخانه و به خصوص شلف‌ها به این نکته، توجه کافی و درخور را داشته باشید. همچنین اگر تصمیم گرفتید تا با برداشتن درهای کابینت‌هایی که از قبل داشته‌اید، شلف‌های باز بسازید، حتماً قسمت‌های پشتی را رنگ کنید تا کانترست رنگی میان آن و ظروف موجود در کابینت به وجود بیاید.

خنثی بودن بهترین است!

استفاده از رنگ‌های خنثی در طراحی شلف بهترین انتخاب ممکن است. در صورت امکان، از رنگ‌های خاکستری گرم، قهوه‌ای و عاجی به همراه چوب و فلز استفاده کنید و در کنارشان رنگی را به عنوان لحن کار به آن بیفزایید.

بازی کنید تا به نتیجه‌ی درست برسید

هیچ کدام از ما در بار اول موفق نمی‌شویم تا به بی نقص ترین دکور مورد نظرمان برسیم. بنا بر این با آن بازی کنید و بارها آیتم های مختلف را جابه جا کنید تا این که به دکوراسیونی که دلخواه و مورد رضایت شما هست برسید.

از ظروف چینی استفاده کنید

ممکن است بیشتر ظرف‌هایتان در طول روز در ظرفشویی باشند، بنا بر این می‌توانید برای به نمایش گذاشتن چیزهایی دیگری را رو کنید. مثلاً ظروف چینی که احتمالاً از آن‌ها خیلی استفاده نمی‌کنید.

مطالب مرتبط