بهترین شلف را برای هر اتاق انتخاب کنید

فضایی را برای نمایش اشیای قیمتی، کتاب ها و سایر موارد ایجاد کنید. با استفاده از نکات ارائه شده در این مقاله می توانید بهترین شلف را برای خود انتخاب کرده و آن را نصب کنید.

صرف نظر از اینکه قصد دارید جوایز خود را نشان داده و یا یک اتاق نامنظم را سازماندهی کنید، شلف های شناور جایگزین مناسبی برای کتابخانه ها به شمار می روند. از آنجایی که شلف ها به طور جداگانه نصب می شوند، شما می توانید آنها را برای فضا و نیازهای مورد نیاز خود تغییر دهید: یک دیوار را می توانید به طور کلی با شلف پوشش داده و یا یک یا دو شلف را بالای مبل یا میز قرار دهید.

با اصول اولیه آشنا شوید

شما با سه نوع شلف دیواری آشنا خواهید شد که دارای طراحی های متنوعی می باشند.

شلف

قابل تنظیم: رایج ترین نوع شلف ها از جنس فلز بوده و طول آنها در حدود ۲۴ الی ۸۰ اینچ می باشد که می توانید به صورت عمودی به دیوار متصل کنید. براکت ها بر روی دیوار نصب شده و شلف ها بر روی براکت ها قرار می گیرند.

شلف

براکت: این نوع ساده ترین شلف می باشد که می توانید آنها را به دیوار متصل نموده و شلف را بر روی آن قرار دهید.

شلف

شناور: این نوع از شلف ها با استفاده از براکتی پنهان به دیوار متصل شده و به نظر می رسد که شناور هستند. این شلف ها ظاهر ساده ای داشته و با مواردی که در معرض نمایش هستند، رقابت نمی کنند.

سازماندهی یک کمد یا دفتر با استفاده از شلف های قابل تنظیم

آیتم های نامشابه نظیر فایل ها و دفترها را برای روی شلف های شناور قرار دهید تا بتوانید به طور کافی از فضا بهره مند شوید.

از شلف های قابل تنظیم در کمدها، دفاتر یا اتاق لباس استفاده کنید. ساختار کاربردی این نوع از شلف ها منجر شده است که از آنها برای مکان های مخفی استفاده نمود.

براکت ها را به گونه ای که دوست دارید تنظیم کرده و در صورت تمایل می توانید بخشی از شلف را حذف کنید.

روش نصب: محل نصب را بر روی دیوار مشخص کنید. با استفاده از دریل دیوار را سوراخ کرده و پیچ ها را ببندید. از یک تراز بزرگ به منظور بررسی صاف بودن سطح شلف استفاده کرده و سپس سایر پیچ ها را ببنید. براکت را بر روی آن قرار دهید. از تراز برای بررسی سایر براکت ها نیز استفاده کنید. ردیف دوم را نیز همانند ردیف اول نصب کرده و سپس براکت ها و شلف ها را سازماندهی کنید.

اشیای سنگین را بر روی شلف های براکت قرار دهید

از شلف های براکت برای نگهداری کتاب ها و سایر اشیای سنگین استفاده کنید. براکت ها قادر به تحمل وزن بیشتری در مقایسه با شلف های شناور و دکوراتیو می باشند.

براکت ها در انواع مختلفی عرضه می شوند که از این میان می توان به فولاد ضدزنگ، آهن و … اشاره کرد که می توانید با توجه به نوع دکوراسیون اتاق، از آنها بهره مند شوید.

شما می توانید شلف و کیت براکت را از نجاری ها خریداری کنید.

روش نصب: یک براکت را بر روی دیوار قرار دهید. سوراخی را بر روی دیوار ایجاد کنید. پیچ را بسته و سپس این فرایند را تکرار کنید. سایر براکت ها را با استفاده از تراز صاف کرده و سپس نصب نمایید. شلف ها را با استفاده از پیچ به دیوار متصل نمایید.

اشیای دکوراتیو و تزئینی را بر روی شلف های شناور قرار دهید

همواره طراحی مینیمالیستی را برای نمایش اشیایی از قبیل گلدان ها، بطری ها و … استفاده کنید.

از این شلف ها برای اشیای سبک تر استفاده کنید. این در حالی است که برخی از مدل ها قادر به تحمل وزن ۷۰ پوند نیز می باشند اما اغلب آنها برای اشیای تزئینی و کوچک طراحی شده اند. همواره قبل از خرید این نوع از شلف ها با فروشنده در زمینه استفاده مشورت کنید.

شلف های شناور را به همراه کیت مخصوص خریداری کنید که دارای سوراخ های بزرگی در پشت می باشد که می توانید از آنها برای استفاده از پیچ های بزرگ استفاده کنید. به منظور نصب، کافی است که صفحه را بر روی دیوار قرار داده و بعد از نصب، پانل را بر روی میله ها و در جای مخصوص خود قرار دهید.

روش نصب: صفحه فلزی را بر روی دیوار قرار دهید. سوراخی را از طریق یکی از مکانهای موجود بر روی صفحه در دیوار ایجاد کرده و پیچ را در داخل آن قرار دهید. با استفاده از یک تراز، صفحه را تنظیم کرده و سپس سایر محل های پیچ ها را سوراخ کرده و با استفاده از پیچ صفحه را به دیوار متصل کنید. شلف را بر روی صفحه قرار دهید.

مطالب مرتبط