میز فلزی و شیشه ای

ترکیب فلز و شیشه در ساخت میز، تلفیق هنر و صنعت

میز فلزی و شیشه ای در انواع مختلف و متنوع ساخته می شود. سال ها قبل بعضی از این میزها به صورت فرفورژه ساخته می شدند که در دوره خاصی از محبوبیت زیادی میان مردم برخوردار شدند اما پس از مدتی میزان استفاده از آن ها بسیار کم شد چون تابع مد بودند. امروزه یکی از دغدغه های مشتریان و طراحان داخلی استفاده از مبلمان و میزهایی است که با گذشت زمان خسته کننده نباشند و اصطلاحا تابع مد نباشند.
از سوی دیگر انواع میز فلزی و شیشه ای را می توان با سبکی متفاوت در برندهای خارجی دید که از ظرافت زیادی برخوردار هستند و هنرمندانه و ساده ساخته شده اند. به مرور و با گسترش ساده گرایی در معماری و دکوراسیون داخلی، جای خالی این نوع میزها در برندهای ایرانی احساس می شد و افرادی که مایل به داشتن دکوراسیونی مینیمال بودند به سختی می توانستند آن را پیدا کنند.
خوشبختانه مجموعه شلفیکس به عنوان اصلی ترین تولید کننده این نوع مبلمان، خلاء ناشی از نبود تولید در زمینه ساخت میز فلزی و شیشه ای مینیمال را پر کرده و انواع مبلمان را بسته به سلیقه کارفرما می سازد.

میز فلزی و شیشه ای
میز فلزی و شیشه ای

ویژگی های مهم در ساخت میز فلزی و شیشه ای

ویژگی مهم در ساخت میز فلزی و شیشه ای تلفیق صحیح دو متریال فلز و شیشه در محل های برخورد به یکدیگر است. به طوری که دو متریال بدون هیچ زائده یا نا همگونی در کنج ها به یکدیگر متصل شوند و جزئیات مورد نیاز را ایجاد کنند.
از سوی دیگر معمولا در ساخت میز فلزی و شیشه ایی از حداقل عناصر استفاده می شود تا سادگی میز حفظ شود. لذا ایستایی و استحکام آن باید مورد آزمایش قرار گیرد تا با گذاشتن اجسام نسبتا سنگین یا نامتقارن بر روی آن، میز فلزی و شیشه ای کج، خم و یا واژگون نشود.
به طور مثال در عکس زیر فرم منحنی پایه ها زیبایی خاصی به میز داده است اما در زمینه استحکام باید آزمایشات و بررسی های لازم انجام شود که میز در شرایط خاص واژگون نشود.
انواع میز فلزی و شیشه ای ساخته شده در شلفیکس قبل از ساخت از نظر فنی آزمایش شده و ثبات آن ها بررسی می گردد.

میز فلزی و شیشه ای
میز فلزی و شیشه ای

تاثیر میز فلزی و شیشه ای در دکوراسیون داخلی

از آن جایی که فلز و شیشه دو متریال خالص و پر کاربرد در ساختمان و دکوراسیون داخلی هستند، استفاده از میز فلزی و شیشه ایی می تواند ظاهری مدرن تر و امروزی تر به فضای خانه یا محل کار شما ببخشد. در نتیجه با استفاده از این نوع میزها به عنوان میز ناهارخوری، عسلی، جلو مبلی، میز کار و مطالعه و حتی میز کنفرانس می توانید دکوراسیونی خاص و شیک داشته باشید.

میز فلزی و شیشه ای
میز فلزی و شیشه ای

در شلفیکس هر نوع طرح و ایده ای که مدنظر مشتری باشد به صورت میز فلزی و شیشه ایی یا چوبی و رزین قابلیت ساخت و عرضه دارد. شما می توانید برای ثبت سفارش در زمینه انواع میز فلزی و شیشه ای به بخش ثبت سفارش در سایت شلفیکس مراجعه کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط