شلف

تزئین دیوار ها با شلف

زمانی که صحبت درباره تزیین و زیباسازی دیوارها باشد معمولاً اولین چیزهایی که به ذهنمان می‌رسد کاغذ دیواری، رنگ دیوارها و تابلوها هستند. بیشتر ما از موهبتی به نام قفسه‌ها و شلف ها بی خبریم اما امروز روزی است که آنها را به شما یاد آوری کنیم. شلف ها و یا قفسه‌ها و کتابخانه‌های مدرن تنها از فضای بلا استفاده دیوارها و زمین بهترین استفاده می‌کنند بلکه با طراحی مدرن و خاص خود وظیفه زیباسازی اتاق هم بر عهده دارند.

شلف ها هر قدر هم که ساده باشند با دکوراسیون داخل آنها و استفاده از اشیا تزیینی می‌توانید آنها را تبدیل به ستاره اتاق کنید. در مقاله‌های بعدی به روش‌های تزیین و دکور درست قفسه‌ها می‌پردازیم. اما در این مقاله به معرفی ۱۶ تا از بهترین و خلاقانه‌ترین شلف های مدرن می‌پردازیم که نه تنها از نظر زیبایی نظر شما را جلب خواهند کرد بلکه بسیار کاربردی هم هستند. مثل همیشه به یاد داشته باشید اگر مدل خاصی را در بازار به‌طور آماده پیدا نکردید به‌راحتی می‌توانید آن را سفارش دهید تا برایتان ساخته شود.

شلف

مدل زیگزاگی:

یک طبقه صاف و ساده دراز صحنه بسیار معمولی در بسیاری از خانه‌ها و دفاتر کار هستند با این حال مدل کمی پیچیده‌تر آن که دارای کمی فرورفتگی و بر آمدگی است نگاهی کاملاً تازه و خاص است. این شلف ها علاوه بر زیبایی نسبت به یک طبقه صاف فضای بیشتری برای وسایلتان تولید می‌کنند.

شلف

مدل صنعتی:

این قفسه ساده و در عین حال بسیار خاص است. پایه‌های شلف از لوله‌های رادیاتورهای قدیمی و طبقات از صفحات چوبی ساخته شده‌اند. تمام این ویژگی‌ها هنگامی که با میز و صندلی فلزی و عکس سیاه سفید از یک دستگاه قدیمی قرار گیرد فضایی خاص و مدرن تشکیل می‌دهند که به‌راحتی می‌توانید در آن از وسایل قدیمتان استفاده کنید.

شلف

طراحی بی‌نظیر شلف های کوچک در کنار هم:

طراحی این شلف به‌طور قطع هیچ شباهتی به دیگر قفسه‌ها و شلف ها ندارد. در واقع این شلف از در کنار هم قرار گرفتن قطعات کوچک‌تری به شکل “+” ساخته شده و نتیجه آن این شلف بزرگ و زیبا شده. این قفسه بیشتر برآر قرار دادن کتاب‌ها مناسب است و برای وسایل تزیینی و هنری جایی ندارد.

شلف

مدل لوزی:

قطعاً شلف های چهار خانه‌ای و مربعی بسیار معمول و شناخته شده‌اند با این حال می‌توانید با کمی خلاقیت این واقعیت را تغییر بدهید کتابخانه لوزی شکل یکی از این خلاقیت‌ها است به‌طوری که بجای استفاده از خط‌های صاف از خط‌های مورب استفاده کنید. در این مدل باز هم مانند مدل بالا خیلی مناسب اشیاء تزیینی شامل مجسمه‌ها و گلدان‌ها نیست زیرا سطح صافی برای قرار گیری آنها وجود ندارد.

شلف

استفاده از راه پله:

معمولاً در خانه‌هایی که دارای چند نیم طبقه هستند دیوارهای راه پله‌ها نت‌ها با یک تابلو و عکس‌ها پر می‌شود ولی چرا از آنها استفاده بهتری نکنیم؟ این دیوارهای کاذب جای بسیار مناسبی برای ساخت یک شلف است. در این روش علاوه بر اینکه از فضای خانه‌تان بهترین استفاده را می‌کنید، بعلاوه خانه‌تان از تمام خانه‌های مشابه متمایز خواهد شد.

شلف

طبقه به شکل شاخه درخت:

این طبقه به شکل شاخه درخت وسیله بسیار مناسبی برای اشخاصی است که به مطالعه قبل خواب علاقه دارند این طبقه علاوه بر کاربرد خود فضای اتاق را کاملاً تغییر داده و به آن احساس تازه و زندگی داده.

شلف

راه حلی ساده‌تر:

گاهی اوقات یک نردبان چوبی قدیمی تکیه داده شده به دیوار هم می‌تواند راه حل خوبی باشد. برای کسانی که به دنبال چیزی خاص می‌گردند این شلف بسیار مناسب است. حتی اگر نردبان تان کمی قدیمی است هم مشکلی ندارد اتفاقاً جالب‌تر خواهد شد.

شلف

استفاده از جعبه‌های میوه:

جعبه‌های چوبی میوه‌ها در کنار هم قفسه‌ای بسیار عالی تشکیل می‌دهند می‌توانید از آنها در فضاهایی که بلااستفاده‌اند بهره ببرید و وسایل خود را بچینید.

شلف

چراغ و شلف در یک جا:

این هم یکی دیگر از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین طراحی‌های شلف در آشپزخانه. طراح این آشپزخانه علاوه بر استفاده از قسمتی از میز وسط آشپزخانه به عنوان جایی برای کتاب‌ها و وسایل تزیینی از چراغ بالای میز هم به عنوان جایی برای نگهداری لیوان‌ها و بطری‌ها استفاده کرده که به نوبه خود بسیار جالب و خاص است.

کابینت‌های مکعبی را فراموش کنید:

در این آشپزخانه با برداشتن تمام کابینت‌ها و جایگزینی آن با دو ردیف بزرگ از شلف ها فضای بسیار بیشتری در اختیار صاحب خانه‌ها گذاشته شده. با این روش خانه بسیار دل‌باز تر و مدرن‌تر به نظر می‌رسد بعلاوه به این ترتیب نشان می‌دهید هیچ ترسی از نشان دادن داخل کابینت‌های خود ندارید.

شلف

از وسایل قدیمی‌تان استفاده کنید:

اگر تجربه سفر به روستاها را داشته باشید حتماً تا الان متوجه شده‌اید که چیزی که در عکس می‌بینید یک لانه مرغ روستایی است. خلاق باشید و به وسایلتان از دیدگاه دیگری نگاه کنید شاید مثل این لانه مرغ وسیله دیگری هم روزی به عنوان شلف به کار آید. دقت کنید که چطور از وسایل و ظروف کاملاً روستایی و سنتی در این قفسه بکار رفته که زیبایی آن را دو چندان کرده.

مطالب مرتبط