چوب و شیشه در ساخت مبلمان

چگونه تلفیق چوب و شیشه در ساخت مبلمان مدرن، دکوراسیونی منحصر به فرد می سازد؟

استفاده از چوب و شیشه در ساخت مبلمان می تواند تحولی شگفت انگیز در فضای داخلی منزل شما ایجاد کند. امروزه طرح های بسیار متنوعی در این زمینه ارائه می شود که شما را با نسل جدید از مبلمان مدرن در صنعت دکوراسیون داخلی آشنا می کند. میزها و صندلی هایی که با چوب و شیشه ساخت می شوند از دو جهت بررسی می گردند.
۱-استحکام
۲- زیبایی
از نظر استحکام، این مبلمان باید بتوانند عملکرد مناسب داشته باشد و در برابر فشارهای ناشی از وزن و ضربه مقاومت کند. از این رو قبل از ساخت باید به وسیله تولید نمونه های آزمایشی مورد بررسی فنی قرار گیرد و آزمایشات استحکام بر روی آن انجام شود.

 چوب و شیشه در ساخت مبلمان
چوب و شیشه در ساخت مبلمان

از نظر زیبایی هم چوب و شیشه در ساخت مبلمان باید بتواند به خوبی تلفیق شود و به عنوان دو عنصر یا مصالح عجین با یکدیگر ارائه گردد. طراحی و ساخت مبلمان با چوب و شیشه اگر به صورت مجزا و بدون درک اصول زیبایی شناسی باشد، نتیجه چیزی جز یک محصول بی کیفیت و نامناسب نخواهد بود.

خواص و ویژگی های مهم ترکیب چوب و شیشه در ساخت مبلمان

چوب و شیشه در ساخت مبلمان، ترکیبی از یک متریال شکننده و حساس و متریال دیگری با ویژگی های طبیعی و سخت را القا می کند. از این رو معمولا در فرآیند طراحی تکه های چوب را برای بدنه استفاده می کنند تا مقاومت بیشتری داشته باشد و از چند صفحه شیشه ای شفاف با ضخامت مناسب برای سطوح استفاده می شود.

 چوب و شیشه در ساخت مبلمان
چوب و شیشه در ساخت مبلمان

جالب است بدانید از دیدگاه علم فنگ شویی استفاده از متریال های طبیعی و ارگانیک در مبلمان باعث گسترش انرژی مثبت در محیط می شود. از سوی دیگر چوب و شیشه خیلی دیر خسته کننده می شوند و برای ساخت یک میز یا یک صندلی متریال بسیار خوب و کارآمدی محسوب می گردند.
مجموعه ی ما با استفاده از چوب‌های جنگلی مستحکم و سالم و همچنین صفحات شیشه ای ساده یا رنگی با ضخامت های مختلف، چوب و شیشه را در ساخت مبلمان سفارشی استفاده می کند.
تصویر بسیاری از محصولات ما که در آن ها از چوب و شیشه در ساخت مبلمان استفاده شده است در کنار دکوراسیون داخلی یک خانه لوکس دیده می شود. همین امر نشان می دهد میزها و صندلی های خلاقانه ای که با تکنیک چوب و شیشه ساخته می شوند یک شاهکار هنری و یک محصول با کیفیت لوکس محسوب می گردند.

 چوب و شیشه در ساخت مبلمان
چوب و شیشه در ساخت مبلمان

راهکارهای استفاده از مبلمان چوبی و شیشه ای در دکوراسیون داخلی

هر جا چوب و شیشه در ساخت مبلمان به کار رفته است جلوه ای ویژه و چشم نواز به محیط بخشیده است. در این زمینه باید جسارت کافی داشته باشید یا با کمک طراح داخلی و کارشناس چیدمان از این نوع مبلمان با چوب و شیشه استفاده کنید. به یاد داشته باشید گروه ما انواع ابداعات و خلاقیت های منحصر به فرد در زمینه دکوراسیون داخلی را ارائه می دهد تا منزل یا محیط کار خود را از یکنواختی خارج کنید.

مطالب مرتبط