جداکننده‌های دکوراتیو

جداکننده‌های دکوراتیو

جداکننده های دکوراتیو در واقع اسباب و اثاثیه‌ای هستند که در دکوراسیون داخلی خانه از آن‌ها برای جدا کردن فضاهای مختلف استفاده می‌شود. جداکننده‌ها می‌توانند جنس‌ها و اشکال مختلفی داشته باشند، اما وقتی آن‌ها را دکوراتیو می‌نامیم، منظورمان جداکننده‌هایی است که به صورت جداگانه زیبایی ظاهری دارند و حتی ممکن است به غیر از جدا کردن دو فضای مختلف، کاربری‌های دیگری نیز برای اعضای خانه داشته باشند.

جداکننده‌های دکوراتیو
جداکننده‌های دکوراتیو

ویژگی‌های جداکننده‌های دکوراتیو

پیش از این نیز اشاره کردیم که کارایی و استفاده‌ی جداکننده‌ها همان طور که از نامشان نیز برمی‌آید این است که فضاهای مختلف را از هم جدا می‌کنند. اما دیوار هم دقیقا همین کار را انجام می‌دهد؛ پس فرق میان دیوار و جداکننده‌ها در چیست؟ پاسخ آن بسیار ساده است و این است که جداکننده‌ها در واقع موقتی هستند و دیوار دائمی است. شما می‌توانید پس از مدتی جای جداکننده‌ها را تغییر بدهید و در فضا تغییراتی ایجاد کنید، اما چنین امری در مورد دیوار کشیدن و برداشتن دیوارها امکان پذیر نیست. بنابراین مهم ترین و شاید اصلی ترین مزیت جداکننده‌ها شکل موقتی آن‌هاست که می‌توان پس از مدتی آن‌ها را تغییر داد. این ویژگی بسیار خوبی است؛ چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا هر چند وقت یک بار بتوانید تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید. و این کار هم با سهولت تمام و نهایت سادگی صورت می‌گیرد؛ هم چنین هزینه‌ای هم ندارد و از نظر اقتصادی فوق العاده است. دومین ویژگی یا خاصیت مهم جداکننده‌ها، ویژگی دکوراتیو بودن آن‌ها می‌باشد. به این معنی که جدا از این که یک کارایی خاص در دکوراسیون دارند (یعنی همان جدا کردن فضاهای مختلف از هم) به تنهایی نیز دارای زیبایی و ویژگی‌های دکوراتیو می‌باشند که باعث می‌شود تا بر جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما افزوده شود. جداکننده می‌توانند به صورت قفسه‌هایی باشند که شما می‌توانید آن را تبدیل به کتابخانه کنید یا آیتم‌های دیگری مانند مجسمه و غیره را روی آن قرار دهید و بر زیبایی ظاهری آن بیفزایید.

جداکننده‌های دکوراتیو
جداکننده‌های دکوراتیو

جداکننده های دکوراتیو در فرم های مختلف

همان گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، جداکننده ها می‌توانند در کنار جدا کردن دو فضای مختلف، کاربری‌های دیگری نیز برای اعضای خانه داشته باشند. به طور مثال تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید یک جداکننده‌ی دکوراتیو است که کتابخانه نیز هست. به عبارت دیگر ما از یک کتابخانه به عنوان جداکننده استفاده کرده‌ایم. کتابخانه‌ای که خود شکل خاصی نیز دارد و کتاب‌ها به طرز خاصی بر روی آن قرار می‌گیرند که بسیار جذاب و دیدنی می‌باشد.

جداکننده‌های دکوراتیو
جداکننده‌های دکوراتیو
جداکننده‌های دکوراتیو
جداکننده‌های دکوراتیو

 

مطالب مرتبط