دکوراسیون مینیمال

ساخت دکوراسیون مینیمال با فلز و شیشه و چوب

کلمه ی دکوراسیون مینیمال را این روزها بسیار می شنویم. به طور کلی کلمه ی مینیمال واژه‌ای به زبان لاتین است و در لغت معنی حداقل را می رساند. همچنین اصطلاحی با عنوان مینیمالیست نیز بین طراحان رشته های مختلف مرسوم است که به معنی حداقلی و استفاده کردن از حداقل‌ها است. امروزه دکوراسیون مینیمال به سبک خاص و پر طرفداری در این زمینه تبدیل شده است.

در طراحی و دکوراسیون مینیمال هنرمند سعی می کند سادگی را القا کند و اثری که طراحی می کند و می سازد حداقلی‌ترین ویژگی‌ها و جزییات را برای ارائه داشته باشد. اثر ذکر شده باید به سادگی قابل درک باشد و مشاهده ی آن چشم را خسته نکند.

بسیاری معتقدند ساده گرایی همان مینیمالیسم است. امروزه نیز در صنعت دکوراسیون داخلی سلیقه ی بسیاری از افراد به سمت ساده‌تر کردن فضا و محیط رفته است و استفاده حداقل وسایل در هر بخش سبک مینیمال نامگذاری می شود. سبکی که یکی از رویکردهای اصلی تولید محصولات مجموعه ی شلفیکس می باشد.

دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

تاثیرات روانشناسی دکوراسیون مینیمال بر افراد

جالب است بدانید تحقیقات زیادی بر روی تاثیرات روانشناسی دکوراسیون مینیمال بر افراد صورت گرفته است و نتایج حاکی از آن است که اشخاص با قرار گیری در فضایی با دکوراسیون مینیمال، آرام تر هستند و تمرکز بیشتری دارند.

همچنین حس سادگی و صمیمیت و نظم موجود در دکوراسیون مینیمال به افراد احساس خوشایندتری را القا می کند و آن ها در این وضعیت صادق تر و خودمانی تر هستند. سبک مینیمال نقطه ی مقابل دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک، سبک باروک و روکوکو و مشابه آن است.

دکوراسیون مینیمال را می توان در اتاق‌های مختلف همچون اتاق خواب، اتاق کار و مطالعه، اتاق کودک و نوجوان، اتاق پذیرایی یا سالن نشیمن، آشپزخانه تمیز و کثیف، لابی‌های مجموعه های اداری، تجاری و خدماتی و غیره استفاده نمود. قطعا تاثیر این نوع دکوراسیون بر افراد مختلف شما را شگفت زده خواهد کرد.

دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

ساخت مبلمان دکوراسیون مینیمال توسط شلفیکس

استفاده از رنگ‌های ساده و روشن به خصوص طوسی روشن و سفید یکی از اصول دکوراسیون مینیمال است. از سوی دیگر در مبلمان و دکوراسیون مینیمال رنگ‌های خنثی و رنگ های اصلی هر نوع مواد یا مصالح نقش مثبتی در شکل گیری فضایی به این سبک دارند.

به طور مثال در مبلمان و دکوراسیون مینیمال ساخته شده توسط شلفیکس رنگ های واقعی چوب، فلز، شیشه، رزین، سنگ و غیره حفظ شده و با رنگ های مصنوعی تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

در مبلمان های ساخته شده توسط مجموعه ی شلفیکس از الگوهای مصنوعی و قدیمی استفاده نمی شود و هر وسیله ای هویت و خلوص خود را حفظ می کند. در مبلمان تولید شده توسط مجموعه ی ما خبری از جزئیات و تزئینات دست و پاگیر نیست و حس طبیعی هر نوع مواد و مصالح حفظ می شود.

چنانچه مایل هستید، دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود را به صورت مینیمال انجام دهید می توانید با مشاوران مجموعه ی شلفیکس ارتباط برقرار نمایید. شماره های تماس ما در صفحه ی اصلی قرار گرفته است.

دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

مطالب مرتبط