دکور با شلف‌های چوبی مناسب برای گیاهان خانگی

یکی از سریع ترین راه‌ها برای رسیدن به محیطی شاداب و سرحال ، استفاده از گیاهان خانگی است. با اضافه کردن گیاه به خانه ، به سرعت اتمسفر آن تغییر کرده و در کنار تغییراتی مثبتی که در فضا به وجود می‌آید ، پراکنده شدن عطر آن در فضا و تصفیه‌ی هوا از دیگر تغییرات مهمی است که گیاهان خانگی در فضای خانه به وجود می‌آورند.

راه‌های بسیار زیادی برای استفاده از گیاهان خانگی در خانه وجود دارد. طبیعتاً اولین راهی که بعد از بردن نام گیاهان خانگی به ذهن می‌رسد ، استفاده از گلدان است و سپس قرار دادن این گلدان بر روی میز یا زمین. اما امروز در این نوشتار ما به شما می‌گوییم که می‌توانید یک نوآوری در محل قرارگیری گیاهان خانگی‌تان انجام دهید تا دکوراسیونی بدیع رقم بزنید. این نوآوری ایجاد تنها یک تغییر است: قرار دادن گیاهان خانگی یا گلدان‌هایتان در شلف‌های چوبی.

یکی از مهم ترین استفاده‌های شلف‌های چوبی ، استفاده از آن‌ها به عنوان جایی برای قرار دادن وسایل دکوراتیو است. گیاهان خانگی هم یکی از مهم‌ترین وسایل دکوراتیو در خانه هستند که می‌توان آن‌ها را در شلف‌های چوبی قرار داد.

برای سرزنده و شاد کردن هر اتاقی از گوشه های اتاق غافل نشوید. برای بهره‌وری بالا و حداکثر استفاده بردن از فضای اتاق ، می توانید از شلف‌های گوشه‌ای یا کنجی استفاده کنید. روی آن‌ها گیاهان تازه به همراه دیگر وسایل دکوراتیو و کتاب قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا اتاق دنج تر و زیباتر شود.

 

یک راه جذاب و بی‌نظیر دیگر نیز برای استفاده مشترک از گیاهان خانگی و شلف‌های چوبی در اتاق‌های خانه وجود دارد. می‌توانید گلدان‌های خود را بر روی زمین بگذارید و از دیوار و شلف‌های چوبی برای چسباندن شاخ و برگ‌های آن استفاده کنید. البته این کار مخصوص همه‌ی گیاهان نیست ، بلکه فقط گیاهان خاصی هستند که به این شکل رشد می‌کنند.

 

حمام و دستشویی نیز یکی دیگر از فضاهای خانه است که می‌توان در آن‌ها با استفاده مشترک از شلف های چوبی و گیاهان خانگی زیبا کرد. حمام و دستشویی به طور کلی فضاهایی هستند که استفاده از گیاهان خانگی در آن‌ها می‌تواند تازگی خاصی به فضا ببخشد. حال ترکیب استفاده از گیاهان خانگی و شلف‌های چوبی در این دو فضا ، می‌تواند زیبایی و جذابیت ظاهری آن را نیز چندین برابر کند.

به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از شلف‌های چوبی و گیاهان خانگی به همراه هم از ترکیب‌های بسیار زیبا و بدیع در دکوراسیون داخلی خانه می‌باشد.

مطالب مرتبط