شلف تنه درخت

ساخت شلف با برشی از تنه درخت

شلف

شلف یا طبقه جزو عناصر دکوراسیون مدرن بشمار می روند. شلفها دارای مزایای زیادی بوده و کاربردهایی دارند که انواع کمد، کابینت و قفسه ها فاقد آن هستند. از طبقات در نقاط مختلف منزل، محل کار و محیط های گوناگون می توان استفاده نمود. انواع شلف با توجه به نوع کاربری آن در جهت نگهداری انواع وسایل و لوازم کار، لوازم آرایشی و بهداشتی در محیط حمام و سرویس هاس بهداشتی و اتاق خواب، نگهداری لوازم مورد نیاز در آشپزخانه، نگهداری کتاب و سایر موارد مشابه در اتاقها، راهرو و راه پله و یا جهت قرار گرفتن لوازم دکوری، گلدان، ساعت، قاب عکس، آینه و شمعدان و … بکار می رود. همانطور که مشاهده می نمائید انواع شلف دارای کاربردهای بسیار زیادی در محیط های گوناگون است. در طراحی دکوراسیون مدرن انواع طبقات در طرحها و رنگهای متنوع به عنوان بخشی از عناصر و المانهای معماری داخلی بکار می روند. این طبقات دارای مزایا و فوایدی است که انواع مشابه وسایل مانند کمد و کابینت با آنکه ممکن است دارای کاربرد یکسانی باشند ولی همانند آنها از مزایای آن برخوردار نیستند. حال به تشریح مزایای شلف می پردازیم.

شلف تنه درخت


مزایای استفاده از شلف و کاربردهای آن

از جمله مزایای استفاده از شلف و کاربردهای آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود. انواع شلفها را می توان در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار داد. شما می توانید از آنها در هال و پذیرایی منزل خود به عنوان بخشی از دکوراسیون و محل قرار گرفتن لوازم و تزئینات بکار برید. همچنین می توان از این طبقات در محیط آشپزخانه به عنوان طبقه ای جهت نگهداری وسایل آشپزخانه، ظروف، قوطی و شیشه های مواد غذایی و سایر مواد خوراکی استفاده نمود. در اینجا کاربری آن همانند کابینت و نگهداری لوازم است. از دیگر موارد استفاده آن می توان به نصب و استفاده از آن در اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق مطالعه و یا حتی راهرو و راه پله به عنوان محل نگهداری وسایل کودک، کتاب و مجلات در نقش کتابخانه و یا وسایل خواب و لوازم آرایشی و بهداشتی در اتاق خواب است. کاربرد دیگر آنها استفاده از آن در حمام و سرویس بهداشتی است. از شلف جهت قرار دادن وسایل حمام، حوله، لوازم و مواد شوینده، لوازم بهداشتی و یا وسایل دکوری و غیره می توان استفاده نمود. همچنین علاوه بر منزل می توان در محیط کار، اداره، مدارس، کتابخانه، بیمارستانها، کارگاهها و غیره به عنوان وسیله ای جهت نگهداری و قرار دادن اشیا و لوازم موجود استفاده نمود. همانطور که مشاهده می کنید شلف کاربردهای بسیار زیادی دارد که نظیر آن کمتر دیده می شود. از جمله مزایای مهم استفاده از طبقات در محیط های گوناگون عدم اشغال فضای زیاد و در نتیجه قابلیت نصب در تمام مکانها حتی محیط های کوچک و فاقد فضای کافی است. انواع کمد و کابینت فضای زیادی اشغال نموده و عملا مناسب محیط های کوچک نیستند. از طرفی با توجه به دنیای مدرن امروزی و فضاهای کوچک منازل و ادارات، استفاده بهینه از فضای موجود بسیار حائز اهمیت است.

شلف تنه درخت

شلف تنه درخت

شلف تنه درخت از انواع شلف چوبی بوده که با طراحی منحصر بفرد و در رنگهای متنوع و با خطوط طبیعی چوب درختان توسط شلفیکس طراحی، تولید و عرضه می گردد. انواع شلف با برش تنه درخت با طراحی کلاسیک و در عین حال مدرن و شیک می تواند فضای خاص و صمیمی به منزل و محیط کار شما ببخشد. انواع شلف تنه درخت با برش طبیعی درختان حس و فضای طبیعت را به شما القا نموده و زینت بخش فضای شما خواهد بود. شما می توانید انواع شلف ساخته شده از تنه درختان را اتاق خواب، سالن و پذیرائی، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و سایر مکانها بکار برده و طراحی مدرن و منحصر بفردی به فضای داخلی خود القا نمائید. انواع طرحها و برشهای طبیعی تنه درختان همانند تکه ای از طبیعت در منزل شما خودنمایی کرده و زیبایی و جلوه ای بدیع به شما هدیه می دهد.

شلف تنه درخت

مطالب مرتبط