شلف‌های شناور برای حمام

شلف‌های شناور یا floating shelves شلف‌هایی هستند که با میخ یا پیچ و مهره به صورت مستقیم بر روی دیوار نصب می‌شوند و برای قرار دادن آن‌ها بر روی دیوار، از هیچ گونه براکت و هر ابزار دیگری که از بیرون دیده شود استفاده نمی‌شود. به خاطر همین موضوع به آن‌ها شلف‌های شناور گفته می‌شود. شلف‌های شناور در واقع یک نوع طراحی مینی مال هستند که اگر هم در آن‌ها از براکتی برای نصب به دیوار استفاده شود، براکت به هیچ عنوان دیده نمی‌شود و در پشت شلف قرار می‌گیرد. شلف‌های شناور به شدت تطبیق پذیر هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را به هر فضایی اضافه کرد، بدون آن که تأثیری منفی بر روی دکوراسیون آن محیط داشته باشند.

 

 شلف‌های شناور و کاربرد آن

استفاده از شلف در فضاهای مختلف خانه در زندگی امروز، به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. چرا که همه‌ی ما خواهان آن هستیم که از فضایی که در اختیار داریم حداکثر استفاده را ببریم و از طرف دیگر، خانه‌های آپارتمانی امروزی، فضای آن چنانی در اختیار ما قرار نمی‌دهند و مجبوریم با راه حل‌هایی نظیر شلف، این مشکل را حل کنیم.

از شلف‌ها می‌توان در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کرد، امّا شاید بهترین استفاده از این نوع شلف‌ها، در فضای حمام باشد، در جایی که فضا بسیار کم است و استفاده حداکثری از آن غنیمت. حتی اگر خانه‌ی بزرگی در اختیار داشته باشیم، بعید است که حمام آن نیز به همان نسبت بزرگ باشد. بنا بر این استفاده از شلف در حمام ضروری است.

شلف‌های شناور به نسبت انواع دیگر شلف، جای کم‌تری را اشغال می‌کنند و از نظر ظاهری نیز بسیار مناسب هستند. بنا بر این بهترین نوع شلف برای استفاده از آن در حمام، شلف‌های شناور می‌باشد. این فقط توصیه‌ی ما نیست، بلکه توصیه‌ی اکثر طراحان و دکوراتورها این چنین است.

همان طور که در تصاویر هم می‌بینید، شلف‌هایی که مخصوص حمام تعبیه شده‌اند از نظر ظاهری بسیار زیبا و از نظر عملکرد بسیار کارآمد هستند. با استفاده از این شلف‌ها می‌توان در کنار تکمیل کردن دکور حمام، فضایی بسیار مناسب برای استفاده از آن به وجود آورد. از این شلف‌ها استفاده‌های مختلفی می‌توان کرد که موارد عمومی آن را باز در تصاویر می‌بینید: مانند قرار دادن حوله، صابون، دستمال و دیگر وسایل مورد نیاز بهداشتی در حمام. ضمناً اگر از ابتدا در حمام خانه‌ی شما شلف قرار داده نشده؛ دیر نشده. شما می‌توانید این کار را برای حمامتان انجام دهید. حمامتان هر گونه که باشد (قدیمی، جدید، مدرن و غیره) شلف‌های مناسب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و منطبق با حمام شما موجود است.

مطالب مرتبط