شلف هایی با ظاهر جذاب برای خانه و محل های عمومی (قسمت اول)

کتابخانه هایی که ما در خانه های خود، محل کارمان و حتی محیط های عمومی از آن ها استفاده می کنیم، می توانند شکل های متفاوتی داشته باشند. این  کتاب خانه ها به هر شکلی که باشند، شلف ها می توانند در ساخت آن ها به ما کمک کنند. طراحی داخلی خانه و نگه داری اصولیاز وسایل با استفاده از قفسه ها و کتابخانه های جذاب می توانند روح تازه ای را به خانه و یا محل کار شما بیاورند. در اینجا به بررسی چند طرح ساده و متفاوت که در ساخت آن ها از شلف ها استفاده شده است، می پردازیم.

شلف هایی به شکل اسکلت ماهی:

این مجموعه، طرحی هنری  و انعطاف پذیر است. این سبک از قفسه ها در حال حاضر یکی از محبوب ترین طرح ها برای خانه هایی با طراحی مدرن است. شما می توانید آن ها را بچرخانید و یا با هر فاصله ای که دوست دارید از یکدیگر نصب کنید. شکل خاص این کتاب خانه سبب می شود تا کتاب ها و وسایل تزئینی از هر زاویه ای به خوبی دیده شوند. افرادی که علاقه مند به طراحی داخلی مدرن به ویژه استایل اسکاندیناوی هستند، می توانند از این شلف ها استفاده کنند.

 شلف های نامرئی:

استفاده از شلف های نامرئی برای نگه داری از کتاب ها دارای محبوبیتی رو به رشد است. نحوه ی نصب این شلف ها به این گونه است که، ابتدا (و با توجه به طول شلف) دو یا چند کتاب قدیمی و محکم را انتخاب کرده و سپس شلف را در میان آن ها قرار می گیرد. پس از آن کتاب ها  بر روی بست های بسیار ریزی که به دیوار نصب شده اند، قرار می گیرند. بدین ترتیب شلف نامرئی شما برای نگه داری از کتاب ها و هر وسیله ی تزینیی دیگری در خانه و یا محل کار ساخته می شود. این ایده یکی از جذاب ترین ایده ها در زمینه ی طراحی داخلی می باشد.

کتابخانه های قابل تنظیم

این ایده تلفیقی از طراحی داخلی مرسوم در بخش های شمالی اروپا مانند کشور نروژ و طرح های صنعتی است. ظاهر ساده و جذاب این قفسه ها منحصر به فرد است. مزیت استفاده از این ایده در این است که شما می توانید تعداد و ارتقاع شلف ها را با توجه به نیاز و علاقه ی خود تنظیم کنید.

مجسمه ها و شلف ها:

شاید عجیب به نظر برسد اما می توان شلف هایی را به شکل مجمسه های دیواری طراحی کرد و از آن ها برای نگه داری وسایل و یا دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد. به عنوان مثال در شکل زیر، مجسمه ای از عقاب که با جزئیات بسیار زیادی طراحی شده است، را می بینید که به دیوار نصب شده است و در واقع شلفی است که برای نگه داری از کتاب ها و قاب عکس از آن استفاده می شود. این شلف ها برای خانه هایی با سبک روستایی بسیار مناسب هستند.

دنیای طراحی شلف ها بسیار متنوع است و شما با توجه به شرایط خانه، بودجه و علایق خود می توانید بهترین انتخاب را برای طراحی داخلی فضای خود داشته باشید.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط