شلف ها یی برای خانه های کوچک

زندگی کردن و کار کردن در فضای کوچک یک آپارتمان و یا یک دفتر کار، می تواند سخت باشد. به همین سبب است که بسیاری از طراحان به دنبال پیدا کردن ایده هایی جدید جهت استفاده از کوچکترین فرصت ها و امکانات به منظور افزایش فضای مفید در خانه های کوچک هستند. گوشه های اتاق، پله ها، راهروها و حتی بالای درهای ورودی، فرصت های مناسبی هستند که با استفاده ی درست از آن ها می توان فضای مفید بیشتری را در خانه و یا محل کار ایجاد کرد.

استفاده از شلف ها برای ایجاد فضای بیشتر

شلف ها یکی از راه حل های مناسب برای افزایش فضا در خانه های کوچک هستند. امروزه شلف ها با طرح ها و جنس های مختلفی در بازار وجود دارند و شما می توانید به راحتی در هر جایی از خانه از آن ها استفاده کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید از شلف ها برای ایجاد کتاب خانه هایی عمودی و دیواری در کوچکترین فضاها، حتی در فضای میان درب دو اتاق در خانه و یا محل کار خود، استفاده کنید. شما می توانید برای این منظور از شلف های شناور و یا شلف های متصل به یکدیگر، مانند آنچه که در عکس فوق می بینید، استفاده کنید. این شلف ها همچنین قابلیت استفاده در حمام را نیز داشته و می توانند فضای بسیار مناسبی را برای نگه داری از وسایل شما ایجاد کنند.

یکی از کاربردی ترین و زیباترین طرح های موجود در بازار، شلف های گوشه ای هستند. این شلف ها به راحتی می توانند فضای بدون استفاده در گوشه اتاق شما را، به فضایی مفید تبدیل کنند. شما می توانید از شلف های شناور و یا سایر مدل های موجود در بازار برای گوشه ی اتاق خود استفاده کنید.

ایده ی جالب و کاربردی دیگری که بیشتر به منظور نگه داری کتاب ها از آن استفاده می شود، تبدیل دیوار های راه پله و یا راهروها به کتاب خانه های بزرگ و جادار است. این طرح نیز با استفاده از شلف ها ممکن می باشد. برای این منظور شما می توانید از شلف هایی با طرح های بسیار متنوع استفاده کنید و کتابخانه هایی با طرح های کلاسیک و یا مدرن را به خانه ی خود هدیه کنید. همچنین گنجایش این کتاب خانه ها نیز بر اساس نیاز شما و تعداد شلف های به کار برده شده، قابل تغییر می باشد.

شلف ها بسیار متنوع هستند. شما با تعیین مکانی مناسب در خانه جهت استفاده از شلف ها و انتخاب صحیح آن ها می توانید فضای بیشتری را به آپارتمان خود هدیه کرده و از آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط