شلف های گوشه ای در خانه

در بسیاری از خانه ها گوشه ای وجود دارد که هیچ وسیله ای را نمی توان در آن قرار داد. این فضا  برای نگه داشتن یک کمد و یا صندلی بسیار کوچک است و از طرفی دیگر خالی بودن آن بر روی فضای کلی تاثیر گذار است. راه حل مناسب برای چنین شرایطی در خانه، شلف های گوشه ای می باشد. شما با اضافه کردن چنین شلف هایی می توانید این گوشه از خانه را به فضایی مفید و البته زیبا برای نگه داری از وسایل خود تبدیل کنید.

شلف های گوشه ای

نصب شلف های گوشه ای بسیار راحت است. تنها چیزی که در این زمینه اهمیت دارد اندازه گیری درست و اصولی فضای مورد نظر است. جزئیاتی مانند ارتفاع، رنگ و تعداد شلف ها کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. شما می توانید به آسانی و متناسب با هر بودجه ای شلف هایی با شکل ها و اندازه های مختلف را برای این منظور انتخاب کنید. انتخاب چوب های بی رنگ بسیار نزدیک به سبک طراحی داخلی کشور های اسکاندیناوی است.  شلف های رنگی نیز می توانند برای گوشه های اتاق مناسب باشند، ولی توجه داشته باشید که رنگ ها می توانند سبب شوند تا شلف ها توجه بیشتری را به خود جلب کنند. در این صورت است که چیدمان آن ها و ظاهرشان به فاکتوری مهم در طراحی داخلی محیط تبدیل خواهد شد.

مکان استفاده از شلف های گوشه اهمیت زیادی ندارد. شما می توانید از این ایده در آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و حتی در راهرو های خانه ی خود استفاده کنید. نصب این شلف ها در راهرو ها ی خانه می تواند ایده ی بسیار کاربردی و مناسبی برای نگه داری از وسایل باشد، چرا که معمولا راهرو ها یکی از معدود مکان هایی در خانه هستند که بیشترین مساحت خود را به فضاهای بدون استفاده اختصاص داده اند.

یک ایده ی جذاب دیگر که در بسیاری از طرح ها دیده شده است، ایجاد یک میز کار کوچک با استفاده از شلف های گوشه ای و در کنار آن ها است. از این میز کار کوچک می توان برای نگه داری از نامه ها، قبض ها و سایر مدارک شخصی استفاده کرد.

شلف های گوشه ای را می توان به صورت قفسه های باز طراحی کرد، که دراین صورت تزیین آن ها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. همچنین می توان برای گوشه ی اتاق و با کمک شلف ها، کمد هایی با درب ها و کشو های مختلف ساخته و از آن ها برای نگه داری  وسایل شخصی خود، با خاطر آسوده تری، استفاده کرد. توجه داشته باشید که در این صورت ظاهر مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.در چنین شرایطی استفاده از جزییات برای تزیین قفسه ها و کشو ها، مانند منبت کاری و یا کنده کاری چوب، در کنار رنگ و جنس موادی که به کار رفته است، اهمیت پیدا خواهند کرد.

مطالب مرتبط