شلف پارتیشن

شلف پارتیشن ایده ای برای جداکردن فضاها و استفاده بهینه

شلف پارتیشن

شلف پارتیشن ترکیبی منحصر بفرد از شلف به عنوان طبقات با استفاده دکوری و یا جهت نگهداری اشیا و لوازم و پارتیشن به منظور جداکننده فضاها به قسمتهای مختلف است. شلف پارتیشن طراحی منحصر بفرد، شیک، مدرن و بسیار با شکوه برای کاربرد در منازل و محیط های اداری، تجاری و غیره دارد. با استفاده از انواع شلف جداکننده در طرحها، اندازه ها و رنگهای مختلف ترکیبی بی بدیل از هنر و معماری در دکوراسیون داخلی منازل خود بکار می برید. شلف جداکننده با توجه به کاربری آن به عنوان جدا کننده فضاهای داخلی جهت استفاده بهینه از فضا در جاهای مختلف منزل بکار می رود. با توجه به اینکه بسیاری از منازل و آپارتمانها دارای متراژ کمی بوده و لذا محیط بسته ای دارند. در طراحی معماری داخلی مدرن در فضاهای کوچک تا حد ممکن از دیوارها جهت تفکیک فضاهای مختلف استفاده نمی شود. به دلیل فضای کوچک آپارتمانها استفاده از دیوار موجب ایجاد فضای تاریک و دلگیر برای ساکنین شده لذا تا حد ممکن دیوارهای داخلی را حذف می نمایند. در اینصورت استفاده از شلف پارتیشن ها به عنوان راه حلی ایده آل برای رفع این مشکل بکار می رود. حال به تشریح کاربردهای آن به شرح ذیل می پردازیم.

شلف پارتیشن


کاربردهای شلف پارتیشن

از جمله کاربردهای شلف پارتیشن می توان به نقش آن به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی شیک و مدرن و همچنین به عنوان جداکننده فضاهای مختلف از یکدیگر اشاره نمود. انواع شلف جدا کننده را می توان در داخل آپارتمان و یا محیط های دیگر به عنوان تفکیک کننده فضای آشپزخانه و سالن، قسمتی از فضای سالن و نشیمن، داخل اتاقها، کنار ورودی اتاق جهت تفکیک فضای کار، فضای خواب، محیط مطالعه و سایر موارد از این قبیل بکار برد. با استفاده از شلف پارتیشن علاوه بر ایجاد محیط جذاب و دلنشین در معماری داخلی مانع از تاریک و دلگیر شدن فضای داخلی می شوید. پارتیشن ها با عبور هوا و نور از خود از ایجاد فضای گرفته جلوگیری نموده و همچنین هدف شما مبنی بر جدا کردن فضاهای مختلف از یکدیگر را برآورده می نمایند. فرض کنید که سالن پذیرایی شما به فضای آشپزخانه شما متصل بوده و لیکن شما می خواهید که ضمن تفکیک این دو فضا از یکدیگر مانع از تاریک شدن محیط در صورت استفاده از دیوار نمائید. در این گونه مواقع و سایر موارد مشابه استفاده از شلف پارتیشن بهترین راه حل ممکن بشمار می رود.

شلف پارتیشن

 

طراحی جذاب شلف پارتیشن

طراحی جذاب شلف پارتیشن از جمله مواردی است که نمی توان آنرا نادیده گرفت. انواع مختلف شلفهای جداکننده در طرحهای مختلف بصورت خطوط موازی، خطوط عمودی و افقی، خطوط مورب و ترکیبی از آنها، رنگهای متنوع همگون با دکوراسیون داخلی امکان تفکیک فضاهای داخلی را به بهترین شکل ممکن به وجود می آورد. چنانچه نورپردازی جذاب و دلنشین برای آن با توجه به فضای موجود طراحی و مورد استفاده قرار گیرد با توجه به معماری شیک و بسیار مدرن آن همانند نگینی در منزل شما خواهد درخشید. شما می توانید انواع لوازم دکوری، گلدان ها و گل های رنگارنگ، کتاب و یا مجلات، ساعت، قاب عکس و بسیاری موارد دیگر را نیز در آن جای دهید. در این صورت علاوه بر داشتن فضای تک و جذاب در منزل خود از فضای مابین قفسات نیز می توانید استفاده بهینه داشته باشید. بدون شک استفاده از شلف پارتیشن در منزل شما یک حس شیک و با وقار به معماری داخلی شما بخشیده و با ابجاد فضای دلنشین می توانید از دوستان و عزیزانتان پذیرایی نمائید. سلیقه شما و دکوراسیون منزل شما با طراحی منحصر بفرد پارتیشن های جداکننده زبانزد اطرافیان شما خواهد گردید پس استفاده از شلف پارتیشن در منزل و یا محل کار خود را در برنامه های خود بگنجانید.

شلف پارتیشن

مطالب مرتبط