شلف چیست

شلف چیست؟

شلف چیست، همان طاقچه های زیبایی نصب شده بر روی دیوار هستند، که بر خلاف طاقچه های قدیمی، قابل نصب در همه جا و به هر عنوان می باشند. این طاقچه های کوچک در بدو ورود به ایران سؤالاتی در ذهن تمامی دوست داران آن پدید آورد.

سؤالاتی نظیر، شلف چیست و چه کاربرد های دارد؟ در واقع در سؤال شلف چیست باید پاسخ داد که، شلف ها همان قفسه های چوبی و یا فلزی زیبایی هستند که در طرح های بسیار متنوع تولید و استفاده می شوند.

همه آن‌ها در یک نکته وجه اشتراک دارند و آن این است، که هیچ شلفی کادربندی نداشته و اتصال آن نیز به دیوار مشخص نیست. این ویژگی ها باعث شده است که این وسایل کاربردی بتواند در هر گوشه و کنار به زیبای منزل، دفتر و…. بی افزاید.

در نگاهی عمیق تر به سؤال شلف چیست و ماهیت آن از چه ساخته شده است؟ می توان عنوان نمود، که شلف ها را می توان در جنس های گوناگون مانند: چوب، فلز و MDF ساخت. این وسایل زیبا با طراحی های زیبایی که دارند می توانند در هر رنگی تولید شده تا با هماهنگ شدن با سایر وسایل منزل باعث جلب رضایت مشتریان خود شوند.

شلف با کمک رول‌پلاک و پیچ به دیوار نصب شده و نوع اتصال آن از نظر ها ناپدید می باشد. این امر بر خلاف قفسه های دیواری که توسط بست نگه داشته می شوند، بسیار محکم بوده و می توان تا چند کیلو وزن را تحمل کنند. البته میزان ظرفیت وزنی شلف ها بستگی به ابعاد و جنسشان دارد.

شلف های فلزی می توانند، مقاومت بیشتری برای تحمل وزن بالای از اجسام مانند کتاب و.. را داشته باشند.

شلف چیست، شلف در پذیرایی
شلف چیست، شلف در پذیرایی

انواع شلف چیست و چگونه به زیبایی منزل و محیط کار کمک می کند؟

بسیاری از دوست داران این قفسه های زیبا، در هنگام مواجه شدن با آن ها نه تنها در ذهنشان سؤال شلف چیست پدید می آید بلکه به دنبال کاربرد های آن در زندگیشان نیز هستند. این دکور های کوچک با توجه به کاربردشان، دارای جنس ها و شکل های گوناگون می باشند.

شلف های فلزی را برای آشپزخانه، حمام، یا موارد مصرفی که نیاز است بار زیادی را تحمل کنند، می سازند. و از شلف های چوبی برای کار های ظریف مانند قرار دادن شمع، عروسک، لوازم شخصی سبک و… استفاده می شود.

شلف ها بر خلاف ظهر زیبا و ظریفشان بسیار با کیفیت و مقاوم بوده و بر خلاف تصور می توانند سالیان دراز به زیبا تر شدن خانه ها بپردازند. در زیر به انواع کاربرد شلف ها می پردازیم.

  • شلف چیست و چگونه می توان از آن به عنوان دیوار جانبی استفاده کرد؟ اگر در فضای منزلتان و آشپزخانه با کمبود دیوار مواجه هستید و برای چیدن وسایلتان جایی مناسب ندارید، شلف ها می توانند به عنوان یک نیروی کمکی به یاری شما آمده و با ایجاد دیوار های کوچک برای شما، امکاناتی را که لازم دارید فراهم کنند. شلف ها در این زمینه آن چنان کاربردی هستند که می توانند بار بزرگی از دوش کابینت ها برداشته و علاوه بر زیبایی به آشپزخانه نظم و آرامش دهند.
شلف چیست، شلف در آشپزخانه
شلف چیست، شلف در آشپزخانه
  • رفع نواقص دیوار ها:

    اگر در منزلتان دیوار هایی دارید که دارای تو رفتگی هایی است و یا اینکه یک فضای خالی بلااستفاده دارید، شلف ها می توانند به عنوان یک وسیله تزئینی بسیار زیبا بر روی دیوار با فاصله مناسب نصب گردند و با چیدمان زیبایی از گل‌ها و شمع ها و… منظره ای فوق العاده به منزلتان دهند. خوشبختانه در پس این سؤال که شلف چیست و چه استفاده هایی از می توان کرد به طراحان آن کمک کرده است که در ساخت شلف ها، آن‌قدر تنوع به خرج دهند که انواع شلف دیواری را طراحی و تولید نمایند. این قفسه های متنوع،  هم در گوشه های دیوار نصب می شوند و هم بر روی دیوار های صاف. جنس چوبی آن‌ها و یا MDF، زیبایی این شلف ها را چند برابر کرده است. طراحی این شلف ها، مدیون ذهن خلاق و سؤال بر انگیز طراحان آن، در پاسخ به این نکته است که شلف چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در واقع شلف ها می توانند از طراحی های مدرن تا منبت کاری های سنتی بوده که با توجه به سلیقه مشتری نیز قابل ساختن می باشند.

شلف چیست، شلف در حمام
شلف چیست، شلف در حمام
  • استفاده شلف ها در حمام:

  • یکی از پراستفاده‌ترین مکان ها برای شلف ها، حمام می باشد. اما شلف ها چگونه می توانند در حمام کاربرد داشته باشند و اصلا با ماهیت وجودی سؤال شلف چیست هم خوانی دارند؟ وجود وسایل گوناگون در حمام و داشتن ظاهری زیبا، به شلف ها این امکان را می‌دهد که بتوانند زیبایی خود را به رخ قفسه های بی‌رنگ و روح حمام بدهند. شلف های فلزی ضدزنگ برای محیط‌های که رطوبت زیادی دارند، بسیار مناسب هستند. این شلف ها دارای روکشی ضدزنگ بوده و دوام بالایی دارند. شلف های استفاده‌شده در حمام نه‌تنها می‌توانند در گوشه های حمام نصب شوند، بلکه قابلیت نصب بر روی دیوار را نیز دارند. از مزیت های استفاده از شلف چیست؟ شلف ها چون دارای پیچ ها قابل مشاهده نیستند، زنگ زدگی پیچ ها به کندی صورت می گیرد. این در حالی است، که رد زنگ زدگی پیچ های قفسه های معمولی بر روی کاشی، منظره ای ناخوشایند برای حمام به وجود می آورد.
  • نوع زمینی شلف چیست؟

    این شلف های زمینی یکی از بهترین طراحی های داخلی ساختمان تا کنون بوده است. نوع کاربرد این شلف های زمینی آن قدر زیاد است که هر کسی، به هر منظوری می تواند از آن ها استفاده کند. از قرار دادن گلدان های طبیعی، تا استفاده به عنوان جایگاه وسایل شخصی می توان از کاربرد آن ها صحبت کرد. اکثر این شلف های زمینی از جنس چوب بوده و می توانند در هر نقطه ای از خانه قرار گیرند.

خرید شلف چیست و چطور صورت می گیرد؟

شلف ها را می توان از هر فروشگاه لوازم تزئینی، فروشگاه های عرضه کننده دکوراسیون منزل و یا از طریق خرید های اینترنتی تهیه کرد. که البته با توجه به تنوع بالای این شلف ها، نمی توان همه طرح ها را در یک مغازه جا داد.

بنابراین مشاهده و خرید آن ها در فروشگاه های اینترنتی، یکی از بهترین راه ها برای انتخاب و خرید شلف مورد نظر می باشد. تنوع در محصولات اینترنتی به طبع بالاتر از فروشگاه های عرضه کننده این محصولات می باشد. بنابراین اگر قصد خرید این کالای با ارزش را دارید و شلف مورد نظر خود را در فروشگاه های شهر خود نمی یابید، بهترین راه خرید اینترنتی آن می باشد.

شلف چیست، شلف دیواری
شلف چیست، شلف دیواری

قیمت واقعی شلف چیست؟

قیمت واقعی شلف ها با توجه به نوع کاربرد، جنس و طراحی آن ها متفاوت است. بیشترین قیمت، برای چوب های با کیفیتی است، که با نقوش زیبایی بر روی دیوار خود نمایی می کند و کمترین آن برای شلف های فلزی زیبا می باشد.

قیمت هر نوع شلف چیست و چگونه تعیین می شود؟ قیمت آن ها با توجه به کاربرد و زیبایی که دارند متفاوت است، و البته باید در نظر داشت که شلف ها با قیمتی بسیار مقرون به صرفه تر از مصارفشان عرضه می شوند.

این کالا های با ارزش می توانند به عنوان کادویی بی نظیر در نظر گرفته شوند. هرگز از خرید این وسایل کاربردی زیبا به خاطر قیمتشان چشم پوشی ننمایید. زیرا که کاربرد و زیبایی آن ها با هیچ وسیله ای دیگر قابل قیاس نیست.

مطالب مرتبط