طراحی معاصر در شلف ها

دوران معاصر در طراحی داخلی تنها به معنای تغییر در شکل وسایل خانه نیست، بلکه معادل با تغییر در شکل و نحوه ی زندگی ما نیز هست. برای بسیاری از ما روشن است که بخش مهمی از زندگی در دوران معاصر را سازماندهی و برنامه ریزی تشکیل می دهد. در خصوص فضای خانه و یا محل کار، سازماندهی در ارتباطی تنگاتنگ با استفاده از قفسه ها و سایر امکاناتی است که در اختیار ما قرار گرفته است و در واقع بدون استفاده از آن ها رسیدن به این هدف امکان پذیر نیست. به همین سبب است که شلف ها در طراحی مدرن نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. بدون شک با استفاده از شلف ها ما می توانیم محیطی مرتب داشته باشیم که از بودن در آن به خوبی لذت ببریم.

شلف هایی با طرح های معاصر

راه های زیادی برای افزایش فضای مفید در خانه و یا محل کار وجود دارد که خوشبختانه با حضور شلف ها به امری ساده و مقرون به صرفه تبدیل شده اند. شلف ها می توانند راه حل های منحصر به فرد زیادی را برای شما فراهم بیاورند. شلف هایی با المان های طراحی معاصر می توانند در دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن نقش بسیار مهمی را بازی کنند. به عنوان مثال نظر شما را  به شلف های معاصر بسیار لوکسی که در تصویر زیر نشان داده شده است، جلب می کنیم. این شلف ها برای آپارتمانی در موناکو فرانسه طراحی شده اند و بسیار جالب هستند.

در طراحی این شلف های چوبی، از مهمترین ویژگی طراحی قفسه ها در سبک معاصر استفاده شده است. شلف هایی که با سبک معاصر ساخته می شوند، تنها فرصتی برای نشان دادن وسایل تزئینی و یا نگه داری کتاب ها نیستند، آن ها درکنار کمد ها و کشوهایی ظاهر می شوند تا علاوه بر افزایش فضای مفید و امکان نگه داری از وسایل شخصی، جذابیت ظاهری ای نیز به کل مجموعه ببخشند.

بسیاری از طراحان داخلی با ترکیب مواد سازنده ی مختلف و ارائه طرح هایی جدید بر پایه ی همین سبک، توانسته اند مشتریان بسیار زیادی را جلب کنند. به عنوان مثال شلف های مولیگان از شرکت مید سنچوری که آمیزه ای از قاب های طلایی، شلف هایی از جنس چوب گردو و کمد هایی با درب های سیاه براق به همراه دسته های برنجی است، طراحی مدرن را در قالب یک مجموعه ی زیبا و واحد به خوبی به تصویر کشیده است.

شلف هایی با طراحی معاصر برای خانه هایی با طراحی داخلی ای به سبک مدرن بسیار مناسب هستند و می توانند ضمن حفظ هماهنگی فضا به افزایش فضای مفید و جذابیت آن نیز بسیار کمک کنند.

مطالب مرتبط