استفاده درست از شلف ها

فضایی بیشتر در حمام با استفاده درست از شلف ها

امروزه بسیاری از خانه ها کوچک هستند و به طبع فضای زیادی برای سرویس بهداشتی و حمام خود ندارند. ممکن است شما نیز برای نگه داری وسایلی مانند حوله، مسواک، وسایل حمام و بسیاری از مواد شوینده در حمام خود دچار مشکل باشید. شلف ها یکی از راه حل های مناسب برای کمک به ما در ایجاد فضای کافی در چنین مکان های کوچکی هستند.

چگونه می توانیم از فضای موجود در حمام و سرویس های بهداشتی کوچک، به بهترین شکل استفاده کنیم؟

یک. به فضاهای خالی بیشتر توجه کنید.

در حمام های کوچک می توانید از فضاهایی خالی برای نگه داری حوله های تمیز و مواد شوینده ی نو استفاده کنید.  به عنوان مثال می توانید شلفی را در بالای درب ورودی حمام قرار دهید و از آن برای نگه داری حوله های تمیز استفاده کنید. با این کار، نه تنها از یک فضای خالی استفاده ی بهینه کرده اید، بلکه زیبایی خاصی نیز به دکوراسیون حمام خود بخشیده اید.

دو. استفاده از کابینت ها و شلف هایی در زیر سینک دستشویی.

یکی دیگر از فضاهای خالی و بدون استفاده، زیر سینک دستشویی است. شما می توانید بسیاری از مواد تمیز کننده، ضدعفونی کننده ها، شامپوهای نو و یا پودر های لباس شویی را در این مکان قرار دهید. در این مورد استفاده از شلف ها بسیار کار آمد است چرا که می توانید تعداد آن ها و ارتفاعشان را با توحه به مقدار فضایی که در دسترس دارید، تعیین کنید.

سه. از دیوار های خالی استفاده کنید.

ایده ی استفاده از شلف ها و سبد ها بر روی دیوار های دستشویی هیچ گاه قدیمی نمی شود. آویزان کردن سبد ها از دیوار ایده ی جذابی است که می توانید از آن برای نگه داری حوله های تمیز، برس های مو، دستمال ها و حتی سشوار استفاده کنید. ایده ی شلف های شناور نیز برای دیوار های دستشویی، بسیار مناسب است. شما می توانید با سبد های کوچک، این شلف ها را تزیین کنید و ظاهری جذاب و مرتب به آن ها ببخشید.

چهار. رنگ دیوار ها

اتاق هایی که کوچک هستند، اگر دیوار های تیره رنگی داشته باشند، فضایی بسته و خفه را به وجود می آورند. اگر حمام و دستشویی شما نیز کوچک است، آن را با رنگ های روشن مانند کرم و یا سفید رنگ آمیزی کنید. این کار سبب می شود تا حمام شما بزرگتر به نظر برسد.

و در نهایت فراموش نکنید که حمام نیز بخشی از خانه ی کوچک اما زیبای شما است. برای تزیین آن با استفاده از شمع های خوشبو و گلدان های زیبا، می توانید از شلف ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط