فینگر جوینت جایگزینی مناسب برای اسلب های چوبی

استفاده از چوب طبیعی در ابعاد و یکپارچه ( اسلب ) همیشه امکان پذیر نیست، ضمن اینکه چوب همواره به دلیل تبخیر آب درون خود در معرض تنش های داخلی بوده که موجب ترک خوردن و پیچش میگردد.

اسلب چوب چیست ؟

اسلب به برش های یکپارچه از تنه درخت به صورت عمودی و یا افقی گفته میشود، این واژه مدت زمان زیادی نیست که در میان نجاران و طراحان مورد استفاده قرار میگیرد.

در واقع انتخاب برش اولیه در این نوع چوی ها سرنوشت و نحوه استفاده از آن را رقم میزند، عمودی و طولی ( برش های مستطیل شکل ) – افقی یا عرضی ( برش های دایره ای شکل ).

 

فینگر جوینت چیست ؟

در یک پروسه صنعنی چوب به قطعات ریز تر تقسیم شده و تحت فشار فراوان ( پرس ) و مواد چسباننده به صورت یکپارچه در می آید محصول حاصل فینگر جوینت نام دارد، فینگر جوین همان کام و زبانه کردن نجاران خودمان است اما به روش صنعتی و با پرسه دقیقتر.

فینگر چوب در قطعات بزرگ برای قطر های متنوع برای صنعتکاران این حوزه ساخته شده است و تقریبا برای تمام انواع چوب نظیر چوب راش، گردو ، ملچ و … فینگر جوینت موجود میباشد و از دیگر ویژگی های آن میتوان به

  • عدم پوسیدگی و مقاومت در برابر جذب رطوبت و آب
  • تحمل حرارت بیشتر از ویزگی های آن میباشد
  • کم سر وصدا بودن هنگام برخورد وسایل با آن

 

 

البته استفاده از اسلب های چوب طرفداران خود را دارد ولی برای کسانی که به دنبال استفاده از چوب و ویژهگی های چوب هستند ولی با هزینه کمتر فینگر جوینت ها گزینه بسیار مناسب و صنعتی میباشد.

در زیر برای درک بیشتر موضوع فیلمی از پروسه تولید فینگر تهیه شده که دعوت میکنیم ملاحظه بفرمایید.