قسمت بندی خانه ها با استفاده از شلف ها

استفاده از شلف ها برای مدیریت فضای خانه

داشتن سالنی بزرگ در خانه به معنای قدرت مانور بیشتر و داشتن موقعیتی استثنایی جهت استفاده از این فضا برای اهداف متفاوت است. در چنین سالنی شما می توانید فضایی را به دیدن تلویزیون و ریلکس کردن اختصاص دهید، در گوشه ای دیگر از مهمانان خود پذیرایی کنید، بخشی را به اتاق کار خود در خانه اختصاص داده و در نهایت میز نهارخوری خود را گوشه ی دیگری از سالن قرار دهید. اما شاید منطبق کردن چنین فضاهای مختلفی با یکدیگر کار آسانی به نظر نرسد. ایده ی جذابی که در اینجا به بررسی آن خواهیم پرداخت، استفاده از شلف ها برای ایجاد مرزی میان چنین فضاهای متفاوتی است. مرزی که در عین حفظ ارتباط دو فضای متفاوت، استقلال آن ها را نیز حفظ می کند و به زیبایی خانه ی شما نیز بسیار کمک می کند. در این حالت شلف ها به شکل یک دیوار عمل می کنند، دیواری که به طور کامل دو بخش را از هم جدا نمی کند بلکه تنها مرزی را برای آن ها مشخص می کند.

شلف های باز و تقسیم بندی فضا

برای جدا کردن فضاهای مختلف در یک سالن بزرگ، استفاده از شلف های باز می تواند ایده ی خوبی باشد. این شلف ها به شما کمک می کنند تا در عین حفظ پیوستگی میان بخش های مختلف، مانند سالن پذیرایی و نشیمن، استقلال مناسب برای هر فضا را نیز داشته باشید. شلف های باز در اندازه ها، جنس ها و طرح های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند و شما می توانید با انتخاب مناسب آن ها بر اساس سلیقه ی خود و به گونه ای که با محیط اطراف هم خوانی داشته باشند، از آن ها استفاده کنید.

استفاده از شلف های باز نه تنها می تواند به افزایش فضای مفید جهت نگه داری وسایل مختلف شما مانند کتاب ها کمک کنند، بلکه می توانند فرصت مناسبی را نیز برای تزئین خانه شما در اختیارتان قرار بدهند. این شلف ها قابل حمل هستند. این بدان معناست که شما، هر زمان که بخواهید می توانید ترکیب آن ها و یا قسمت بندی خانه را تغییر دهید.

انتخاب رنگ شلف ها، در کنار مدل و اندازه ی آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب رنگ های قوی و گرم، مانند قرمز و یا قهوه ای تیره، برای این شلف ها می تواند نشاط را به خانه شما بیاورد. همچنین این انتخاب می تواند مرز میان فضاهای مختلف درون محل را نیز پررنگ کند.

در نهایت نیز باید اشاره کنیم که استفاده از شلف ها جهت تقسیم بندی فضا تنها مختص خانه نبوده و در هر فضایی، حتی فضاهای عمومی مانند کافی شاپ ها، مغازه ها و شرکت ها نیز می توان از این ایده استفاده کرد.

مطالب مرتبط