مبلمان خاص

تلفیق طراحی صنعتی و معماری در ساخت مبلمان خاص

طراحی و تولید مبلمان خاص و خلاقانه در حیطه ی دانش دو رشته ی طراحی صنعتی و معماری است. اگرچه بسیاری فکر می کنند طراحی و اجرای مبلمان خاص فقط توسط طراح صنعتی یا فقط توسط معمار صورت می گیرد. اما این تفکر تا حدودی غلط است و در این فرایند مهندس معمار، دکوراتور یا طراح داخلی در زمینه ی جزئیات، فرم کلی، رنگ، متریال، ابعاد و غیره در ساخت مبلمان خاص با طراح صنعتی همکاری می کند.

ساخت و تولید مبلمان خاص در چند سال اخیر مورد استقبال قرار گرفته است و علت آن، نیاز به محصولی منحصر و غیر کلیشه ای می باشد. بسیاری از کارفرمایان مجموعه ی شلفیکس مایلند از محصولی در خانه یا محل کار خود استفاده کنند که مشابه آن موجود نباشد و به این وسیله فضایی خاص و غیر تکراری ایجاد کنند.

مبلمان خاص
مبلمان خاص

نحوه ی ایده پردازی و ساخت مبلمان خاص

ایده پردازی برای طراحی مبلمان خاص نیازمند خلاقیتی است که به صورت اکتسابی به دست آمده باشد. این که طراح صنعتی بتواند از ساده ترین وسایل موجود، مبلمانی منحصر به فرد بسازد نیازمند ذهنی خلاق و پویا است که با تجربه و در چندین سال آزمون و خطا به دست آمده است.

از سوی دیگر فقط طراحی برای ساخت مبلمان خاص کافی نیست. چه بسا تا کنون طراحی های زیادی توسط افراد مختلف انجام گرفته است که علی رغم زیبایی قابلیت اجرا ندارد یا عملکردی نیست. طرح ارائه شده و ایده پردازی صورت گرفته باید قابلیت اجرایی و کاربردی نیز داشته باشد و نوع متریال ها برای ساخت آن به صورت کامل مشخص و در دسترس باشد.

جزئیات اتصال یکی از مهم ترین بخش های طراحی و ایده پردازی مبلمان خاص است که باید قبل از ساخت نقشه های آن ترسیم و به سازنده شود. به طور کلی هر طرح پس از تهیه ی کانسپت های متعدد توسط طراح، چندین بار بهینه سازی می شود تا عملکرد مناسب تری پیدا کند. پس از تایید طرح نهایی، جزئیات ساخت به صورت بزرگنمایی به گروه اجرا ارائه می شود.

مبلمان خاص
مبلمان خاص

ساخت مبلمان خاص توسط شلفیکس

طراحی و ساخت مبلمان خاص با ظرافت و دقت مطلوب باید توسط مجموعه ای انجام شود که دانش و تجربه ی کافی در زمینه ی طراحی و ساخت و کار با متریال های مختلف را داشته باشند. مجموعه ی شلفیکس تا کنون بیش از پنجاه نوع مبلمان خاص اعم از میز جلو مبلی، صندلی، مبل، میز نهار خوری، سرویس خواب، کنسول، دراور، کتابخانه، میز تحریر، جا کفشی، مبلمان کودک و غیره را با طراحی های خلاقانه و منحصر به فرد به مشتریان گرامی ارائه نموده است.

همچنین مجموعه ی شلفیکس قادر است طرح درخواستی از سوی کارفرما را با حساسیت ویژه ای اجرا نماید و یک مبلمان خاص با اجرای ظریف و بی نظیر را در اختیارتان بگذارد.

شما می توانید برای سفارش هر نوع مبلمان خاصی که مدنظرتان هست از طریق صفحه ی تماس با ما، ارتباط برقرار نمایید. مشاوران شلفیکس به طور کامل شما را راهنمایی خواهند کرد و به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

مبلمان خاص
مبلمان خاص

 

مطالب مرتبط