مدل های مختلف شلف های مدرن و متفاوت

شش ظلعی ، مکعبی ، مارپیچی ،… قطعا مدل های بیشماری غیر از یک صفحه ساده به عنوان شلف در بازار موجود است . اگر به فکر تغییری در قفسه و در کل اتاق تان هستید این ۸ مدل شلف زیبا میتواند الهام بخش شما باشند شاید همه مدل ها در بطور آماده  در بازار موجود نباشد با این حال میتوانید همه را به صورت سفارشی بسازید و از آن برای سال ها لذت ببرید .

خمیده : ساده ، شیک

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(2)

شلف های خمیده تمام قوانین را زیر پا گذاشته و به جای سطحی صاف در خمیده ترین نقاط خود کتاب ها و وسایل تان را حمل میکنند . کتاب ها به وسیله قطعاتی عمود بر شلف نگه داری میشوند و جای آنها کاملا امن است . این قفسه های متفاوت بسیار کاربردی تر از چیزی هستند که فکرش را بکنید .این شلف ها در ابعاد و اندازه های مختلف تولید میشوند و در بسیاری از مکان ها از آشپزخانه گرفته تا اتاق مطالعه و  یک دفتر کار مدرن کاربرد دارند .

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(8)

دومین عکس نمونه ای دیگر از شلف های خمیده است که کل دیوار را پوشانده و مانند یک اثر هنری است اگر چه ممکن است در مقایسه با یک قفسه کتاب معمولی و با توجه به مساحتی که اشغال کرده به نظر کتاب کمی را نگه داری میکند اما تاثیر و زیبایی که این شلف دارد با هیچ نمونه دیگری قابل مقایسه نیست.

کندو عسل : متفاوت ، جادار

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(9)

قفسه های مانند عکس اول که از تکرار یک شکل هندسی در کنار هم تشکیل شده اند بیشتر با عنوان کندو عسل شناخته میشوند .این شلف ها علاوه بر کتاب ها جایگاهی مناسب برای وسایل تزئینی مانند گلدان ها ، مجسمه ها و شمع ها هستند . یک قفسه کندو شکل انتخابی جسورانه وغیر معمول است و معمولا تنها متعلق به خانه های مدرن با وسایلی خاص هستند.

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(10)

عکس دوم یک شلف ماژولار است بدین معنا است که میتوانید قطعات آن را در حالت های مختلف و به میل خود در کنار هم بچینید . شلف کنونی از ۲ قطعه تشکیل شده که بر روی هم قرار دارند . این شلف خیلی برای اجسامی که لازم است کاملا صاف قرار بگیرند مناسب نیست اما برای اجسام انعطاف پذیری مانند مجلات ، روزنامه ، کتاب ها و یک پتو کوچک بسیار مناسب است .

شفاف : خاص ، بدون ریسک

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(3)

طبقات شفاف و کریستالی از جنس پلاستیک و اکلریک برای همه جا از آشپزخانه تا حمام ، اتاق خواب و حتی برای دفتر کار انتخابی مناسب ، بدون ریسک و همیشه شیک است . نمایش بلور ها و ظروف و گلدان شیشه ای بر روی آنها مجموعه ای کاملا مدرن خاص ایجاد میکند.

زاویه دار : هیجان انگیز ،جسورانه

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(11)

هرچند شکل کلی این قفسه ها بسیار متفاوت و جسورانه اند اما به دلیل اینکه سطح طبقه های آن کاملا صاف است هیچ مشکلی با گذاشتن وسایل مختلف در آن نخواهید داشت . به یاد داشته باشید به دلیل ظاهر کاملا غیر معمول و برجسته آن بقیه وسایل اتاق باید نسبتا ساده و به اندازه قفسه پیچیده نباشند در واقع اجازه دهید ستاره اتاق قفسه کتاب تان باشد.

هزارتو : بدون ریسک ، کاربردی

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(6)    DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(5)

این شلف ها که از حالت بسیار ساده مانند عکس اول تا مدل های کمی پیچیده تر مانند عکس دوم تنوع بسیار بالایی دارند برای کسانی مناسب است که قفسه ای کمی پیچیده تر از طبقات معمولی میخواهند. این شلف ها در تمام اتاق ها و خانه ها از کلاسیک گرفته تا مدرن جلوه خوبی خواهند داشت بعلاوه انتهای بسته هر طبقه به طور اتوماتیک مانند یک نگه دارنده کتاب عمل میکند.

مکعبی و جعبه ای : مدرن ، کاربردی ، همه پسند

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(7)    DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(4)

شلف های مکعبی و جعبه ای همه پسند اند زیرا علاوه بر سطع داخلی بالای آنها هم قابل استفاده است علاوه بر آن ظاهری منظم و مرتب شده دارند . از یک یا چند شلف مکعبی در اتاق نشیمن تان استفاده کنید و داخل آن را با کتاب های کوچک و وسایل تزئینی ساده و روی آن را با یکی دوتا تابلو ساده تزئین کنید.

چند تکه ای : بدون ریسک ، مدرن

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(12)

شلف های چند قطعه ای که بیشتر به صورت های مربع و مستطیل و در رنگ ها و سایز های مختلف در بازار موجود هستند به شما این آزادی عمل را میدهد تا با توجه با فضای موجود و رنگ های غالب اتاق و با کمک کمی سلیقه شلف مناسب خود را بسازید . اگر مانند عکس بالا از باکس های با رنگ های پر رنگ و متفاوت در کنار هم استفاده میکنید بهتر است آن را با یک یا چند وسیله مدرن و خاص دیگر – در این عکس صندلی های پلاستیکی رنگی – تقویت کنید .

 قفسه کتاب فروشی : متفاوت ، همیشه زیبا

DIFFRENT-SHAPED-SHELVES-(1)

اگر به یک کتاب فروشی رفته باشید حتما با این قفسه ای چرخنده و جا دار آشنا هستید این قفسه ها جادار و استفاده از آنها ساده و لذت بخش است بعلاوه هیچگاه جلوه خود را از دست نداده از آن خسته نخواهید شد. از آنها میتوان در آشپزخانه و برای کتاب های آشپزی یا در اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کرد.

مطالب مرتبط