ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو

ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو

نحوه طراحی میزهای خلاقانه
این روزها میزهای خلاقانه به بخشی از دکوراسیون داخلی در فضاهای خاص (منازل، دفاتر، مطب ها و غیره) تبدیل شده اند. این میزها با عناصر ساده و بعضا غیر قابل باور ساخته می شوند که برای هر بیننده ای بسیار چشمگیر و جالب توجه هستند.
علاوه بر زیبایی، عملکرد میزهای خلاقانه نیز مورد توجه هستند. به طور مثال این نوع میزها چندین نیاز روزمره را به طور همزمان و در قالب یک میز بر طرف می کنند و با داشتن کشوهای مخفی و فضاهای غیر قابل دیدن در نگاه اول ساده به نظر رسیده اما دارای عملکرد بالا و کارآیی سودمند هستند.

ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو
ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو

همچنین در سایر موارد میزهای خلاقانه می توانند برای عملکرد مطالعه مناسب باشند و با چند تغییر جزئی به یک میز کامپیوتر اصولی و استاندارد تبدیل شوند. این ویژگی ها همگی نیازمند طراحی قوی و ساخت ظریف و هنرمندانه با رعایت اصول معماری و طراحی صنعتی است که کمتر در میزهای معمولی و رایج موجود در بازار دیده می شود.
میزهای خلاقانه گاها به صورت یکپارچه با صندلی یا سایر اجزایشان ساخته می شوند و عملکردهای گوناگونی همچون پذیرایی، استراحت و نهارخوری را فراهم می کند.
گاهی این نوع میزها از قطعات کوچکتر ساخته می شوند و با طی کردن فرآیند جزء به کل به یک میز شیک و جذاب تبدیل می شوند. به طور مثال در عکس زیر کلیت میز از مجموعه چندین مقطع مکعبی از چوب هایی با جنس متفاوت (راش، ملچ، انار، گردو و غیره) ساخته شده است و همین امر به زیبایی آن افزوده است. بافت سطح میز ارگانیک است و دیدن و لمس آن حس خوبی به افراد می دهد.

ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو
ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو

تاثیر میزهای خلاقانه در دکوراسیون داخلی

اگر خواهان دکوراسیون داخلی منحصر به فردی هستید می توانید با استفاده از میزهای خلاقانه، تحول عظیمی در فضای خانه یا محل کارتان ایجاد کنید و از فرم ها و عناصری استفاده کنید که در تولید میزهای صنعتی و انبوه وجود ندارد و فقط مختص به شماست.
اکثر میزهای خلاقانه دست ساز هستند یا بخش زیادی از آن ها به صورت دست ساز توسط هنرمندان و صنعتگران ماهر ساخته می شود. از این رو به لحاظ هنری ارزش بالایی دارند و مشابه آن ها در جای دیگری دیده نمی شود.
همچنین میزهای خلاقانه ایده ی خوبی برای فضاهای کوچک و محدود هستند. چون بعضی از آن ها در ترکیب با صندلی یا سایر وسایل به گونه ای طراحی می شوند که جای کمتری اشغال کنند اما عملکرد اصلی خود را نیز داشته باشند.

ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو
ساخت میزهای خلاقانه با طرح های دکوراتیو

نحوه ساخت میزهای خلاقانه

ساخت میزهای خلاقانه ساده نیست چون این نوع میزها از اصول مخصوص به خودشان پیروی می کنند و همانند میزهای معمولی ساخته نمی شوند. معمولا با بررسی و آزمایشات زیادی استحکام و زیبایی میز بررسی می شود.
اما هر نوع میزی که مدنظر مشتری باشد در شلفیکس ساخته می شود. همچنین طراحان شلفیکس برای مشتریان متقاضی میزهای خلاقانه، طرح متناسب با نیازهایشان ارائه می کنند. شما می توانید برای ثبت سفارش در این زمینه به بخش ثبت درخواست در سایت ما مراجعه کنید.

مطالب مرتبط