نحوه تزیین شلف‌ها در منزل

همیشه اولین خواسته‌ی مشتریان بعد از نصب شلف‌ها این است که توضیح دهیم شلف‌ها را چگونه تزیین کنند. کاملاً هم طبیعی است که بعد از نصب شلف، نخستین چیزی که به ذهن شما می‌رسد، نحوه‌ی تزیین آن‌ها باشد و این که می‌خواهید از آن‌ها چه استفاده‌ای کنید. راه‌های زیاد و بعضاً سریعی برای تزیین آن‌ها وجود دارد که از بسیاری از آن‌ها می‌توان استفاده کرد. در این جا سعی می‌کنیم راهکارهایی برای شما برای تزیین شلف‌ها ارائه دهیم که هم کاربردی باشد و هم از نظر ظاهری چشم‌نوازی کند.

راهکار ۱ : خلق مثلث‌های تصویری

یکی از راهکارهایی معروف و مشهور طراحان، به نام خلق مثلث تصویری یا visual triangle معروف شده است. تصویر زیر شاید برای شما دیدنش عجیب باشد، اما دقیقا همان چیزی را نشان می‌دهد که در مورد آن صحبت می‌کنیم. خلق مثلث‌های تصویری باعث می‌شود تا جذابیت‌های بصری بیشتری به شلف اضافه شود. حالا نکته‌ی اصلی این است که در موقع طراحی و قرار دادن اشیا در شلف‌ها، هیچ گاه به این مسئله (یعنی مثلث تصویری) فکر نمی‌کنیم. بلکه اشیا را آن گونه که مطلوب است و به نظرمان بهترین شکل می‌باشد در جای خود قرار می‌دهیم و بعد از آن متوجه می‌شویم که اشیای هماهنگ با هم مثلث‌های تصویری را تشکیل داده‌اند. بنا بر این راهکار خلق مثلث‌های تصویری دوطرفه است. مثلث‌های تصویری دکوراسیونی زیبا پدید می‌آورد و دکوراسیون زیبا مثلث‌های تصویری را خلق می‌کند.

حالا برای تمرین می‌توانید مثلث‌های تصویری را در تصویر زیر مشخص کنید:

 

همین طور در تصویر زیر. به طور مثال اگر ظرف‌های آبی را با خطوط فرضی به هم وصل کنید شاهد مثلث فرضی تصویری خواهید بود.

 

راهکار ۲ : استفاده از رنگ‌های ساده

در تمامی این تصاویر می‌بینید که در شلف‌های تزیین شده، رنگ‌های استفاده شده نهایتاً ۴ تا هستند و یا در برخی موارد کم تر. هماهنگی رنگ‌های موجود در شلف و در واقع از یک خانواده بودن رنگ‌های آن، باعث زیبایی بیشتر آن می‌شود.

 

راهکار ۳ : با اضافه کردن سبدها، بهره‌ی بیشتری از شلف ببرید

اتاق شست و شویی که در تصویر زیر می‌بینید بسیار زیباست و شلف‌ها از این ساده‌تر نمی‌توانند باشند! سبدها باعث شده‌اند تا قسمت زشت و زننده‌ی این اتاق پنهان شود. به نظر ما سبدها برای هر شلفی مورد نیاز هستند!

اگر فضای کابینتتان کم است، این ایده برای استفاده در اتاق ناهارخوری هم عالی است. از رنگ‌های ساده استفاده کنید و ظروفتان را با استفاده از الگوهای رنگی‌شان در شلف‌ها قرار دهید.

مطالب مرتبط