نقش  رنگ ها در  طراحی شلف های شناور

شلف های شناور مانند خیابان های زیبا هستند. شما می توانید هر چیز زیبایی را که بتواند نظر ها را به خود جلب کند، بر روی آن ها قرار دهید. مطمئنا افرادی که آن ها را ببینند، تلاش شما و زیبایی فضا را تحسین خواهند کرد. استفاده از شلف های شناور در هر جای خانه، مانند اتاق نشیمن و یا آشپزخانه، می تواند ایده ی بسیار خوبی باشد. اما برای آنکه شلف ها لوکس و زیبا تر به نظر برسند، نباید از تاثیر نور محیط و رنگ های استفاده شده در این مجموعه نیز غافل شد. ترکیب متناسبی از رنگ زمینه و نورپردازی صحیح می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و به جذابیت مجموعه ی شما بیافزاید.

تاثیر رنگ  دیوار زمینه بر روی ظاهر شلف های شناور

شلف های شناور با جنس های متفاوت و طرح های بسیار جذابی در بازار وجود دارند و می توانند به تنهایی زیبایی را به فضای شما بیاورند. اما اگر می خواهید که تاثیر آن ها بر روی محیط اطرافشان بیشتر باشد، باید به رنگ دیوار زمینه، یعنی دیواری که شلف ها را بر روی آن نصب می کنید، نیز دقت کنید. رنگ های متفاوت این دیوار برای محیط های مختلفی مناسب هستند. به عنوان مثال اگر شلف هایی با رنگ تیره، مانند چوب تیره را انتخاب کرده اید، بهتر است از رنگ زمینه ای روشن استفاده کنید تا تضاد به وجود آمده، فضایی آرامش بخش و باز را برای شما فراهم آورد. دیوار های رنگ روشن برای اتاق هایی با مساحت کم بسیار مناسب هستند، چرا که به بزرگ تر نشان دادن فضا بسیار کمک می کنند.

رنگ های تیره برای اتاق های بزرگ  مناسب می باشند. حفظ تضاد در رنگ ها در این جا نیز بسیار اهمیت دارد. این تضاد سبب می شود تا شلف ها و وسایلی که بر روی آن ها قرار می گیرند، بتوانند به خوبی خود را نشان دهند. استفاده از دیوار های تیره، شما را وادار می کند که از شلف های رنگ روشن استفاده کنید. رنگ آبی تیره برای کتاب خانه و یا اتاق نشیمن رنگی کلاسیک و بسیار محبوب است. همچنین رنگ های شاد و قوی مانند نارنجی و یا زرد می توانند زیبایی شلف های شناور را چند برابر کنند و فضایی راحت را برای آشپزخانه، اتاق خواب و یا کتابخانه ی شما به وجود آورند.

برای آنکه شلف های شناور بتوانند بیش از پیش زیبایی خود را نشان دهند، بسیاری از طراحان توصیه می کنند تا آن ها را بر روی دیوار هایی که رنگی متفاوت اما متناسب با فضای اطراف دارند، نصب کنید. این کار مجموعه ی شما را در عین حفظ هماهنگی با محیط اطراف، مستقل نشان می دهد و سبب می شود تا از ایجاد فضایی یکنواخت و خسته کننده در اتاق جلوگیری شود.

برای داشتن خانه و یا دفتر کاری زیبا، لزومی به استفاده از وسایل لوکس و گران قیمت وجود ندارد. بلکه ایجاد توازن  و استفاده ی درست از ساده ترین امکانات، مانند شلف ها، و رنگ ها است که می تواند فضایی مناسب را برای شما به وجود آورد.

 

مطالب مرتبط