۷ دلیل برای استفاده از شلف در آشپزخانه‌ی شما (قسمت دوم)

اگر شما هم به مانند ما تصاویر مختلف استفاده از شلف‌های چوبی در آشپزخانه را دیده باشید یا ببینید، احتمالاً نمی‌توانید در برابر این ایده‌ی فوق‌العاده مقاومت کنید. ایده‌ای تازه که یکی از بهترین راه‌ها برای به نمایش گذاشتن کلکسیون‌های ظرف و ظروف شما می‌باشد. اما سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که آیا واقعاً این ایده‌ی استفاده از شلف به جای کابینت عملی است؟ از چندین طراح دکوراسیون و کسانی که در این باره مطلب می‌پرسند در این باره سوال کردیم و پاسخ‌های مختلف را در قالب ۷ دلیلی که باید از شلف‌ها در آشپزخانه‌ی خانه‌تان استفاده کنید آورده‌ایم. در نوشتار پیشین به بررسی ۳ دلیل پرداختیم و در این جا به ادامه‌ی آن‌ها می‌پردازیم.

 

۴. گرد و غبار یا دوده آنقدرها هم اهمیتی ندارند

معمولاً یکی از دلایلی که در مخالفت با قرار دادن شلف در آشپزخانه بیان می‌شود، این موضوع است که بر روی این شلف‌ها به راحتی گرد و غبار یا دوده می‌نشیند و کثیف می شوند. اما ما می‌گوییم که این مشکل در برابر امکانات فراوانی که شلف‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند، چیز خاصی نیست. شما با هفته‌ای یک یا دو بار گردگیری ساده می‌توانید شلف‌ها را تمیز کنید. علاوه بر این، این بدان معنا هم نیست که در کابینت‌ها چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.

همچنین از ظروف و وسایلی که بر روی شلف‌ها قرار می‌گیرند، مرتباً استفاده می‌کنیم و نگران کثیف شدن ظروف نیز نخواهیم بود. ممکن است با این وجود هم کمی خاک بر روی ظروف بنشیند، اما این طور نیست که بگوییم اگر کابینت بود این اتفاق نمی‌افتاد!

۵. چینش شلف‌ها آسان‌تر است

آسانی و راحتی کار، یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که هر خانه‌دار و هر شخصی که بخواهد در آشپزخانه کاری انجام دهد، به دنبال آن خواهد بود. استفاده از شلف در آشپزخانه، جدا از این که باعث آسانی و دسترسی راحت‌تر به ظروف مختلف می‌شود، از نظر چینش و مرتب کردن نیز کار آسان‌تری را نصیب خانه‌دار می‌کند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که مرتب نگه داشتن شلف‌ها کار آسان‌تری است.

۶. شلف گران نیست

همه‌ی می‌دانیم که کابینت بسیار گران است؛ انواع مختلف آن شاید فرق‌های کوچکی داشته باشند، اما می‌دانیم که به طور کلی، کابینت واقعاً گران است. بنا بر این، جدا از مزایای فراوانی که شلف‌ها نسبت به کابینت‌ها دارند، از نظر مالی نیز مزیت قابل توجهی برای ما ایجاد می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که انتخاب شلف به جای کابینت، انتخابی اقتصادی‌تر است.

۷. می‌توانید تمامی ظروف زیبایتان را به نمایش بگذارید

اگر کابینت داشته باشید، ظروف زیبای شما در محفظه‌ای دربسته قرار می‌گیرند و تا زمانی که درهای آن باز نشوند، دیده نمی‌شوند. اما در مورد شلف‌ها این طور نیست؛ تمامی ظروفی که در شلف قرار می‌دهید دیده می‌شوند و می‌توانید از این مزیت برای نشان دادن ظروف زیبایتان استفاده کنید.

مطالب مرتبط