پایپ لایتینگ

پایپ لایتینگ، سفری به گذشته همراه شلفیکس!

لامپهای حبابی که این روزها استفاده از آن بسیار مرسوم و عادی است، همان تکنولوژی ابتدایی لامپ می باشد که با کمی تغییر در دسترس ما است. این لامپ ها امروزه به صورت پایپ لایتینگ در بازار عرضه می شود که در ادامه قصد داریم بیشتر شما را با این نوع چراغ ها آشنا کنیم.

اگرچه شکل و فرم لامپ های حبابی قرن هجدهم میلادی با چراغ های امروزی فرق دارد اما در حقیقت عملکرد اصلی آن ها تا به امروز ثابت مانده است. جالب است بدانید این لامپ ها به لامپ ادیسونی معروف می باشند در حالی اصلا ادیسون آن را اختراع نکرده است و ابداع آن ها متعلق به شخص دیگری می باشد.

حال بعد از چند قرن پایپ لایتینگ، نوع جدیدی از چراغ است که وارد بازار شده و ما را به حال و هوای قرن هجدهم میلادی می برد. با دیدن این لامپ ها گویی در تونل زمان سفر می کنید.

پایپ لایتینگ
پایپ لایتینگ

پایپ لایتینگ و داستان شکل گیری آن

توماس ادیسون معروف، مخترع لامپ حبابی نیست و قبل از او یک نوع لامپ توسط شخص دیگری ابداع شده بود. اما وی در سال ۱۸۸۰ طرح عملی برای تولید انبوه لامپ های حبابی را مطرح کرد که در آن با استفاده از رشته های کربنیزه ی بامبو، لامپ حبابی قابلیت استفاده در محیط های گوناگون را پیدا می کرد.

کمی قبل از آن که ادیسون در عرصه ی روشنایی مشهور شود، شخصی به نام والیس که یک صنعتگر آمریکایی بود، نوعی چراغ برق را اختراع کرده بود و به طور اتفاقی نمونه ‌ای آزمایشی از این چراغ به دست ادیسون رسید.

چراغ والیس اگرچه اولین بود اما بازده پایینی داشت و باید بهینه سازی می شد. چون مصرف برق این نوع چراغ بالا و عمر زغال‌هایش بسیار کم بود. از این رو ادیسون چراغ ابتدایی را اصلاح کرد و زغال را با ماده ی بهتری جایگزین کرد تا چراغ ذکر شده با برق کمتر، زمان بیشتری روشنایی ایجاد کند و عمر مفید آن بیشتر شود.

امروزه این نوع چراغ در بازار با نام پایپ لایتینگ عرضه می شود و گزینه ی بسیار مناسبی برای دکوراسیون های مدن می باشد.

پس از یک سال ادیسون موفق شد لامپ حبابی را با جذب سرمایه گذاران گوناگون به تولید انبوه برساند. از این رو لامپ های حبابی جزئی جدا ناپذیر از زندگی ما شدند.

پایپ لایتینگ
پایپ لایتینگ

پایپ لایتینگ همان لامپ های حبابی ادیسونی!

حال امروزه با استفاده از همین لامپ های قدیمی ادیسونی و ترکیب آن ها با لوله گاز طرح های بسیار زیبایی ایجاد می شود. این طرح ها یادآور فضای زندگی در قرن ۱۸ میلادی است که اصطلاحا پایپ لایتینگ نام دارد. مجموعه ی شلفیکس یکی از معدود طراحان و تولید کنندگان پایپ لایتینگ در ایران است که هر نوع طرحی را می تواند اجرا نماید.

اگر شما هم عاشق سفر کردن در تونل زمان به قرن هجدهم میلادی هستید می توانید با سفارش پایپ لایتینگ توسط شلفیکس سفری کوتاه اما شیرین به آن دوران داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پایپ لایتینگ می توانید با کارشناسان شلفیکس تماس حاصل نمایید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

پایپ لایتینگ
پایپ لایتینگ

مطالب مرتبط