چگونگی استفاده از شلف‌ها در کنج خانه

زمانی که شما در خانه‌تان کلی وسایل روی زمین مانده دارید، باید از فضاهای خالی خانه خصوصاً کنج‌های خانه استفاده کنید. چه از شلف‌های شناور استفاده کنید و چه از شلف‌های ایستای دیواری، همیشه این را در خاطر داشته باشید که خانه‌ی شما باید یکتایی خودش را حفظ کند. می‌توانید به وسیله‌ی شلف‌ها، سلایق و علایق خود را به نمایش بگذارید. در این نوشتار به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید از شلف‌ها در  کنج خانه استفاده کنید.

کتاب‌ها

 

استفاده از طرح‌های مینی‌مال همیشه طرفداران خاص خود را داشته است و در سال‌های اخیر هم طرفداران بیشتری پیدا کرده است. استفاده از کتاب‌هایتان برای پر کردن شلف‌های کنج خانه، راهی مینی‌مال و بدیع برای رقم زدن فضایی خاص می‌باشد. به علاوه این که شما در واقع با به نمایش گذاشتن این کتاب‌ها، سلایق و علایق خود را نیز به نمایش می‌گذارید.

صنعتی

 

مطمئن نبودم که آیا «صنعتی» نامی درست است یا نه، ولی این را می‌توانیم با اطمینان بگویم که روش صنعتی، روشی است که در تصویر بالا نیز به نمایش گذاشته شده است. می‌توانید با استفاده از وسایل الکترونیکی یا مکانیکی که از آن‌ها به ندرت استفاده می‌کنید، نمایی خاص در شلف‌های چوبی خانه‌ی خود ایجاد کنید. البته این ندرت استفاده اجباری نیست، چرا که استفاده از این وسایل در درون شلف‌ها، آن‌ها را دور از دسترس قرار نمی‌دهند.

فری استند (free stand) یا شلف ایستاده

شلف ایستاده یا free stand یکی دیگر از ایده‌ها و طرح‌هایی است که از آن می‌توانید برای تزیین کنج اتاق خانه‌ی خود از آن استفاده کنید. مزیت این طرح آن است که نیازی به پیچ و رول پلاک شدن ندارد و هر وقت که بخواهید می‌توانید جای آن را تغییر بدهید. تزیین و چیدمان داخل آن به عهده‌ی خودتان است اما همان طور که از تصویر پیداست، استفاده از ظروف تزیینی نتیجه‌ی بهتری را در پی دارد.

 

شلف‌های مثلثی

شلف‌های مثلثی اختصاصاً برای استفاده در کنج اتاق و فضاهای مختلف خانه طراحی شده‌اند. همان طور که در تصویر بالا نیز می‌بینید، ظاهری ساده دارند اما مزیت‌های فراوانی دارند و جدا از زیبایی ظاهری، می‌توانند دسترسی به برخی وسایل را در برخی فضاها مانند حمام را آسان‌تر کند.

 

شلف‌های میان پله‌ای

در خانه‌هایی که به صورت دوبلکس ساخته می‌شوند، معمولاً فضای راه پله‌ها نادیده گرفته می‌شود. می‌توان با استفاده از نمونه‌هایی شبیه به آن چه که در تصویر نیز می‌بینید، از این فضای کوچک نیز بهره ببریم تا به زیبایی دکوراسیون خانه بیفزاییم.

 

مطالب مرتبط