کاربرد شلف آینه‌ها در خانه

آینه‌ها یکی از مفیدترین وسایل تزیینی در خانه هستند. در هر اتاق یا فضایی از خانه که از آینه استفاده شود، فواید بی‌شماری برای آن فضا به وجود می‌آید. مثلاً آینه‌ها به نورپردازی در اتاق کمک بسیاری می‌کنند. هم‌ چنین استفاده از آینه باعث می‌شود تا فضای اتاق بزرگ‌تر از آن چه که هست به نظر برسد. به طور کلی استفاده از آینه‌ها در دکوراسیون داخلی خانه باعث بهبود وضعیت ظاهری می‌گردد.(شلف آینه ها)

 

از آینه‌ها می‌توان به شکل‌های گوناگونی در خانه استفاده کرد. آینه‌های قدی، دیواری، رومیزی و آینه‌ی میز دراور از راه‌ها و شکل‌های مختلفی است که می‌توان از آینه بهره برد. اما یکی از بهترین راه‌های استفاده از آینه، قرار دادن آینه بر روی شلف یا استفاده از آینه شلف (به انگلیسی mirror shelf) می‌باشد. آینه شلف در کنار مزایای فراوانی که آینه‌ی آن برای خانه یا هر فضای دیگری ایجاد می‌کند، به تنهایی نیز دارای مزیت‌های زیادی است. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌ها و خوبی‌های این نوع شلف، تنوع در شکل، اندازه و طرح‌های آن می‌باشد.

 

استفاده از  شلف‌ آینه ها، در کنار باز کردن بیشترِ فضا و کمک به نورپردازی اتاق، باعث می‌شود تا یک نقطه‌ی تمرکز در اتاق به وجود بیاید. معمولاً طراحی هر اتاقی، یک نقطه‌ی تمرکز یا focus point در نظر می‌گیرند؛ که طراحی و ایجاد آن کمی دشوار است. استفاده از این شلف‌ها می‌توان به راحتی چنین نقطه‌ای را در فضا پدید آورد.

همچنین می‌توان در قسمت‌های ورودی خانه، مثلاً راهروهای ورودی و منتهی به درها، از آینه استفاده کرد. این کار باعث می‌شود تا زمانی که مهمانی وارد خانه می‌شود، از همان ابتدای ورود به خانه احساس راحتی کند.

 

ژاپنی‌ها معتقدند که آینه نماد و نماینده‌ی آب است. برای همین بسیاری از آن‌ها از آینه‌ها در بالای شومینه‌شان استفاده می‌کنند تا تعادل به وجود بیاید. در دنیای مدرن امروز، خصوصاً در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن، این ایده عالی است.

شلف آینه‌ها به شما کمک می‌کنند تا خودتان هم در بهترین وضعیت قرار بگیرید. تجربه نشان داده که اگر ما مکرراً از جلوی آینه رد شویم و در آن خود را ببینیم، فرصت این را داریم که اگر مشکلی در ظاهرمان وجود داشت آن را اصلاح کنیم. هم چنین آن‌ها نقص‌های خانه‌ی شما را نیز می‌پوشانند. در کنار این موضوع که می‌توانند پوششی بر روی دیوار آسیب دیده باشند، استفاده از شلف آینه‌ها با تغییر نقطه‌ی تمرکز اتاق، می‌تواند نقص یا وجود هر گونه کمبودی در دکوراسیون اتاق را پنهان کند.

مطالب مرتبط