شلف

کتابخانه خود را رنگ آمیزی کرده و اتاق خود را متحول سازید

تغییراتی را در رنگ های موجود در اتاق خود ایجاد کرده و ظاهری کاملا جدید را ایجاد کنید. در اینجا به ۱۰ مثال اشاره خواهیم کرد که می توانید با استفاده از آنها تغییرات بسیار زیبایی را در دکوراسیون اتاق خود ایجاد کنید

به دلیل اندازه بزرگ، کتابخانه ها از جمله یکی از موارد اصلی در اتاق به شمار می روند. بنابراین می توانید از آنها بهره مند شده و تغییراتی را در دکوراسیون اتاق خود اعمال کنید. یک رنگ آمیزی می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی اتاق شما داشته باشد. در اینجا به پنج روشی که می توانید از رنگ برای ایجاد تغییرات در شلف های خود استفاده کنید، اشاره کرده و همچنین روش های جدید بهره مندی حداکثر از شلف ها را به شما آموزش خواهیم داد.

شلف

پس زمینه روشن: رنگ آمیزی پشت یک کتابخانه منجر به ایجاد ظاهری عالی گردیده و نمای اتاق را تغییر می دهد. رنگ های آبی یا زرد به همراه سفید می توانند برای اتاق نشیمن در فصل تابستان عالی باشند.

شلف

ترفندهای تزئین: از فرصت رنگ آمیزی برای ایجاد فرصتی به منظور تغییر در چینش اشیا و کتاب ها استفاده کنید. سعی کنید یک سوم هر یک از شلف ها را خالی بگذارید تا رنگ پس زمینه قابل مشاهده باشد. محل کتاب ها را تغییر داده و در پشت کتاب ها از چندین اشیای بزرگ استفاده کنید تا حس عمق افزایش یابد.

شلف

برای تائید بیشتر می توانید از رنگ هایی نظیر صورتی، نارنجی یا قرمز روشن استفاده کنید. این رنگ ها برای مکان هایی نظیر اتاق نهارخوری، اتاق بازی یا مطالعه مناسب می باشند. می توانید محیط اطراف شلف را نیز به رنگ سفید تغییر دهید تا رنگ تیره منجر به برهم زده شده طراحی و تناسب نگردد.

شلف

دقیق: آیا رنگ های تیره برای شما مناسب نیستند؟ برای جلب توجه و زیبایی، ضرورتی برای استفاده از رنگ های تیره وجود ندارد و شما می توانید از رنگ های روشن و ساده تر نیز برای تزئین استفاده کنید. اطراف کتابخانه را با رنگ های گرم خنثی به منظور ایجاد ظاهری آرامش بخش تزئین کنید.

شلف

در این اتاق پذیرایی، کتابخانه با رنگی اندکی تیره تر از دیوار رنگ آمیزی شده است. این امر منجر می شود که کتابخانه همانند بخشی از دیوار به نظر برسد.

شلف

یکپارچه: کتابخانه را به منظور هماهنگی با دیوارها و اشیای چوبی موجود در محیط رنگ آمیزی کنید. رنگی همانند رنگ موجود در شکل زیر در اتاق های کوچک بسیار زیباتر دیده می شود. در محیط های بزرگ تر، می توانید از رنگ های روشن تری نظیر کرمی برای ایجاد حس یکپارچگی استفاده کنید.

ترفند تزئین: کتابخانه هایی که به طور کامل رنگ آمیزی شده اند، کتابخانه های قدیمی را به یاد ما می آورند. شما می توانید حاشیه های کتابخانه را با رنگ دیگری رنگ آمیزی کنید تا بتواند توجه افراد را به خود جلب نماید. دیوارکوب های موجود در حاشیه کتابخانه نیز منجر به ایجاد ظاهر زیبایی می گردند.

شلف

دو رنگ: به دلیل زیباتر دیده شدن رنگ های ثابت، کتابخانه های دو رنگ توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند. روش موفقیت استفاده از یک رنگ با شدت متفاوت می باشد تا ظاهر ایجاد شده برای چشم های افراد لذت بخش باشد. یک رنگ انتخاب کرد و سپس از رنگ تیره یا روشن همان رنگ برای تریم یا پشت کتابخانه استفاده کنید.

شلف

اگر بتوانید از رنگ استفاده شده در اثاثیه خود برای کتابخانه استفاده کنید، ظاهر بسیار زیبایی ایجاد خواهید کرد. در اینجا رنگ آبی مبل برای رنگ آمیزی کتابخانه نیز استفاده شده است.

شلف

تیره: صرف نظر از اینکه شما از رنگ برای رنگ آمیزی پشت یا کل کتابخانه استفاده می کنید، استفاده از رنگ های تیره یکی از مواردی است که منجر به زیباتر دیده شدن کتابخانه شما می گردد. مشکی رنگ کلاسیکی است اما استفاده از رنگ هایی نظیر آبی تیره، سبز و خاکستری نیز منجر به ایجاد دکوراسیون زیبایی می گردد. رنگ های براق نیز می توانند ظاهر زیبایی ایجاد کنند اما توجه داشته باشید که این رنگ ها منجر به مشخص شدن کوچکترین ایرادات می گردند. بنابراین صرفا در صورتی از رنگ های براق استفاده کنید که شلف ها ظاهر بسیاری دارند.

شلف

ترفند تزئین: در شلف های تیره، ایجاد کنتراست و تمایز ضروری می باشد. از اشیای روشنی استفاده کنید که می توانند رنگ تیره را تا حدودی خنثی نموده و در عین حال جلب توجه نمایند. به منظور سازگاری شلف های تیره با اتاق، می توانید از آثار هنری تیره بر روی شلف استفاده نموده و یا آنها را به دیوار کنار شلف آویزان کنید.

مطالب مرتبط