۱۰ راه استفاده از شلف‌های شناور سفید (بخش 2)

دفتر خانگی

در خانه‌تان دفتر خانگی دارید و در آن جا به کار می‌پردازید، می‌توانید همانند تصویر بالا از یک شلف طویل دیواری که سفید رنگ هم هست استفاده کنید. بین شلف و میز کار فاصله وجود دارد که در اینجا رنگ خاکستری برای آن انتخاب شده است؛ چنین فضایی برای دفتر خانگی برای آویختن یادداشت‌های یادآوری و غیره ضروری می باشد.

پر کردن بالای تخت خواب

یکی از فضاهایی که اکثراً نمی‌دانند با آن چه کنند، فضای خالی بالای تخت خواب می‌باشد. حتی دیده شده که برخی به خاطر این که این فضا خالی نماند، تخت را به دیوار نچسبانده‌اند و در وسط اتاق قرار داده‌اند. البته مشخص است نیاز به چنین کاری نیست و می‌توان به راحتی و با استفاده از شلف‌های شناور (در اینجا سفید رنگ) ای نفضای خالی را پر کرد. این کار از سر وا کردن یک مشکل نیست، بلکه حل آن به بهترین نحو ممکن است. تفاوتی هم ندارد که دیوار شما رنگ خورده و یا با کاغذ دیواری ساده یا طرح دار پوشیده شده باشد، این شلف‌های شناور خصوصاً رنگ سفید آن با همه‌ی آن ست می‌شود و مشکلی وجود ندارد. از این شلف‌ها که بالای تخت شما قرار می‌گیرند، می‌توانید برای نمایش دادن آیتم‌های شخصی، قاب‌ها و غیره استفاده کنید.

تخته سیاه در دفتر خانگی

یک ایده دیگر برای دفترهای خانگی، استفاده از تخت سیاه در پیش زمینه و قرار دادن شلف‌های سیاه بر روی آن می‌باشد (مانند تصویر بالا). بدین شکل هم تضاد (کانترست) بین رنگ و سیاه سفید نمای جالبی ایجاد می‌کند و هم می‌توانید از تخته سیاه به عنوان محل یادداشت‌های خود استفاده کنید که ایده‌ی جذاب و نابی است؛ ظاهرِ آن هم جذاب و فوق‌العاده است. ذکر این نکته هم لازم است که شلف تصویر بالا بر روی تخته پیچ و مهره نشده است و به کمک براکتی که روی سقف است و دیوار کناری نصب شده است.

باز هم کانترست

در این نمونه تصویر که از یک حمام گرفته شده است، می‌بینید که چگونه شلف‌های سفید با پس زمینه‌ی مشکی خود متناسب درآمده و ترکیب فوق‌العاده‌ای را تشکیل داده است. کانترست یا تضاد بین شلف سفید و پس‌زمینه‌ی سیاه یا تیره‌رنگ در بسیاری از فضاها می‌تواند به شما کمک کند.

شلف در هال به همراه نیاز دارد

معمولاً توصیه‌ی ما این است که در کنار استفاده از شلف‌های سفید رنگ در محیطی مانند هال خانه، از چیز دیگری نیز در کنارش استفاده کنید. مانند تصویر بالا که در پایین شلف‌ها از کمدی نصب شده بر روی دیوار استفاده شده است.

مطالب مرتبط