۱۵ راه خلاقانه برای استفاده از شلف‌ها در کنج (بخش دوم)

همانطور که در مقاله قبل به ۴ موارد از راه خلاقانه برای استفاده از شلف‌ها در کنج نام بردیم، در این مقاله به ادامه موارد می پردازیم . با ما همراه باشید.

۵. شلف‌های غیر موازی

به دنبال جایگزینی برای شلف‌های شناور هستید؟ می‌توانید شلف‌های خود را به صورت غیر موازی در کنج اتاق قرار دهید و از نتیجه و ظاهر مدرن‌تری که خلق می‌شود، لذت ببرید.

۶. شلف‌های کنجی در آشپزخانه

استفاده از شلف‌ها در کنج آشپزخانه نیز به مد روز افزوده شده و با این کار آپشن‌های زیادی در اختیار کسانی که از آشپزخانه استفاده می‌کنند، قرار داده می‌شود. همان طور که تصویر بالا هم می‌بینید، یکی از بهترین و زیباترین راه‌ها برای استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه، استفاده از شلف در کنج‌ها می‌باشد.

۷. استفاده‌های بیشتر از شلف‌های کنجی در آشپزخانه

آیا خانه‌تان جایی برای نگهداری ادویه‌جات و حبوبات را کم دارد؟ استفاده از شلف در کنج آشپزخانه‌تان فضای بسیار زیاد در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید جایی برای نگهداری ظرف‌های ادویه، حبوبات و دیگر موادی که نیازی به نگهداری در یخچال ندارند، پیدا کنید. هم چنین می‌توانید با تهیه‌ی زیباترین شیشه‌ها و کاسه‌ها، نمای این قسمت بیش از پیش زیبا و شیک‌تر کنید.

 

۸. دکوراسیون کلاسیک

اگر خانه‌ای با دکوراسیون کلاسیک دارید، نگران کنج‌های شناور در خانه‌تان نباشید. می‌توانید به سادگی و با استفاده از شلف‌ها، طوری آن گوشه‌ی خالی را سر و سامان دهید که بعد از آن هیچ کس حتی متوجه نشود که پیش از آن، آن قسمت از خانه گوشه‌ای خالی بیش نبوده است.

 

۹. شلف سه‌بعدی

این مدل شلف‌های سه‌بعدی زیبا نیستند؟ این‌ها بهترین انتخاب برای اتاق کودکان هستند که می‌توان بر روی آن‌ها اسباب‌بازی‌های کوچکشان را قرار داد. به اضافه این که این گونه شلف‌ها فضای آن‌چنانی مصرف نمی‌کنند و برای اتاق‌های کوچک هم مناسب هستند.

 

۱۰.شلف ساده

این شلف کوچک و ساده برای نگهداری کتاب‌هایتان و استفاده از کنج‌ها طراحی شده است. آن قدر ساده است که حتی خودتان هم می‌توانید آن را بسازید. به هر حال در بازار نیز موجود هستند.

 

۱۱. دفتری در کنج اتاق

استفاده از میزهای کنجی شاید فضای کافی را در اختیار شما قرار ندهد. اما ترکیبش با شلف‌های کنجی باعث می‌شود تا چندین برابر فضا داشته باشید و دفتری کوچک در گوشه‌ی اتاقتان بسازید.

۱۲. فضای بیشتر در اتاق کودکان

اتاق کودکان معمولاً از کمدهای بسیاری تشکیل شده است. اما اگر فضای کم‌تری در اختیار دارید، می‌توانید به جای کمد از شلف‌های کنجی استفاده کنید.

 

۱۳. تنه‌ی درخت در خانه

اگر به دنبال بهانه‌ای هستید تا از تنه‌ی یک درخت در دکوراسیون خانه‌تان استفاده کنید، استفاده بردن از شلف‌های گوشه‌ای با طرحی که می‌بینید بهترین انتخاب است.

۱۴. باز هم فضای بیشتر

شلف‌هایی که در گوشه‌ی پذیرایی یا هال قرار می‌گیرند، می‌توانند حالت کمد نیز به خود بگیرند تا در آن‌ها ظروف مورد نیاز را قرار دهید.

 

۱۵. کتاب و کتابخوانی کودکان

استفاده از کتاب برای تزیین دکوراسیون اتاق فرزندتان یکی از بهترین انتخاب‌هاست. استفاده از شلف‌های کنجی و قرار دادن کتاب‌هایی با طرح‌های متنوع در آن، می‌تواند به کتابخوان شدن فرزندتان نیز کمک کند.

مطالب مرتبط