۱۵ راه خلاقانه برای استفاده از شلف‌ها در کنج (بخش اول)

همه‌ی خانه‌ها حتماً یک کنج اتاق عجیب و غریب دارند. کنجی که آن قدر کوچک است که در آن میز و صندلی جا نمی‌گیرد، اما از طرفی دیگر اگر خالی بماند خیلی نمای جالبی ندارد. اگر با این حرف‌ها قسمتی از خانه‌تان به خاطرتان آمد، دقیقاً می‌دانید که داریم راجع به چه چیزی صحبت می‌کنیم. زمان آن رسیده که این مشکل را به وسیله‌ی شلف‌های کنجی حل کنیم. با اضافه کردن این شلف‌ها که در کنج اتاق قرار می‌گیرند، می‌توانید قسمتی خالی از فضای خانه‌تان را پر کنید و به علاوه‌ی آن، فضای اضافی برای تزیین و چینش دکوراسیون در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر چنین انتخابی کردید باید به شما تبریک بگوییم؛ چرا که در این انتخاب تقریباً هیچ نقطه‌ی منفی‌ای وجود ندارد. برای راحتی کار شما، ۱۵ راه خلاقانه برای استفاده از شلف‌ها در کنج خانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

۱. ساده و کم‌خرج

برای شروع می‌توانیم از شلف‌های کاملاً ساده استفاده کنیم. شلف‌های چوبی که به راحتی نیز نصبت می‌شوند. می‌توان گفت که در طی زمانی که شما در حال صرف ناهار خود هستید، کار نصب این گونه شلف‌های چوبی به پایان می‌رسد. در مورد انتخاب قفسه‌ها، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست که در آن‌ها انواع متنوعی از ارتفاع‌های مختلف وجود دارد و فقط کافی است که تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید. این مدل شلف بهترین انتخاب برای اجاره‌نشینان و کسانی است که بودجه‌ی کمی دارند.

 

۲. خودتان دست به کار شوید

می‌توانید شلف‌های چوبی را خودتان بسازید. البته برای این کار باید کمی تجربه‌ی نجاری داشته باشید، ولی نیازی نیست که یک حرفه‌ای باشید. با چند برش ساده و رنگ زدن تخته‌های چوبی، می‌توانید یک شلف چوبی ساده خلق کنید. پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

 

۳. از کوچک‌ترین فضاها هم می‌توان استفاده کرد

احتمالاً در قسمتی از خانه‌تان کنجی وجود داشته باشد که نظرتان کوچک‌ترین کنج تاریخ باشد! اما برای آن قسمت هم راه حلی وجود دارد. می‌توانید با استفاده از شلف‌های مثلثی، همان گونه که در تصویر بالا می‌بینید از این فضای کوچک نهایت بهره را ببرید.

 

۴. فضای میان دو در؟ آن هم شدنی است

اما آن کنج و گوشه‌ای از خانه که میان دو در قرار می‌گیرد بدترین است؛ شاید پیش خودتان فکر می‌کردید که «باید در اونجا میز بذارم یا صندلی؟» اما ما به شما می‌گوییم که با استفاده از شلف‌های چوبی ساده می‌توانید نهایت استفاده را از این فضا بکنید. در کنار این که استفاده از آن‌ها برای خودتان هم کاربردی است، زیبایی خاصی نیز به خانه‌ی شما هدیه می‌دهد و دکوراسیون خانه‌تان شیک تر از قبل جلوه می‌دهد.

(ادامه دارد)

مطالب مرتبط