۷ ایده‌ی شگفت‌انگیز برای استفاده از شلف‌ (بخش اول)

ایده‌های غیر معمول و یکتایی که در طراحی و اجرای شلف‌ ها وجود دارد، ثابت می‌کند که می‌توان استفاده از شلف‌ها برای افزایش فضا را با طراحی هنری آن ترکیب کرد. با وجود این که بسیاری از مردم، اسباب و اثاثیه‌ی خانه را به عنوان بهترین راه برای نشان دادن علایق و سلیقه‌های خود می‌دانند؛ در مقابل کم تر کسی به دیوار، شلف‌ های دیواری و اشیایی که می‌توان روی آن‌ها قرار داد، توجه می‌کند. در حالی که اهمیت آن‌ها در دکوراسیون خانه کاملاً برابر با دیگر آیتم‌ها می‌باشد و حتی در برخی موارد ارزش آن‌ها چندین برابر هم می‌شود. با این حال کم تر کسی به آن‌ها توجه لازم را می‌کند. در این جا می‌خواهیم نگاهی بیندازیم به انواع مدرن و جالبی از شلف‌ها که احتمالاً تاکنون ندیده‌اید و ممکن است برایتان شگفت‌انگیز باشد.

شلف در زیر پله‌ها

در این طرحی که مشاهده می‌کنید، طراح دست به کار خلاقانه‌ای زده و از فضای زیر پله‌های خانه برای نصب شلف‌های دیواری استفاده کرده است. به این وسیله توانسته مقداری از وسایل اضافی آشپزخانه را در آن جای بدهد. چوبی که برای ساخت این شلف استفاده شده با چوبی که از آن بر روی پله‌ها استفاده کرده‌اند هماهنگ و یکسان است. همچنین پشت شلف را رنگ سفید کار کرده‌اند تا با دیوارهای خانه هماهنگ باشد. ملاحظه می‌کنید که چطور با یک ایده‌ی ساده، فضایی خوب و کاربردی به خانه اضافه شده و هم چنین از نظر ظاهری به دکوراسیون کمک کرده است.

شلف کشویی در آشپزخانه

این شلف کشویی برای دسترسی آسان در آشپزخانه طراحی شده است. این شلف‌ها بدون در طراحی شده‌اند و رنگ آن‌ها با دیگر کابینت‌ها هماهنگ و یکسان می‌باشد. همچنین کشویی بودن شلف باعث می‌شود تا دسترسی به قسمت‌های عقب شلف آسان‌تر باشد. همین موضوع تفاوت شلف با کابینت را مشخص می‌سازد. معمولاً چیزهایی که در عقب کابینت قرار می‌گیرند، کاملا غیر قابل دسترس اند، اما در مورد شلف‌های کشویی به هیچ وجه این طور نیست.

شلف در بالای پله

این شلف چوبی که از چوب درخت گردو ساخته شده است و در بالای پله‌ها قرار داده شده، دو کاربرد دارد. اول این که به عنوان یک نمایش‌دهنده آیتم‌های هنری از آن استفاده می‌شود و همچنین محافظ بالای پله‌ها نیز هست. استفاده از شیشه در شلف باعث می‌شود تا بتواند به عنوان یک محافظ عمل کند و همچنین نور از آن عبور می‌کند و اجسام داخل آن دیده می‌شوند.

(ادامه دارد)

مطالب مرتبط