۷ ایده‌ی شگفت‌انگیز برای استفاده از شلف‌ (بخش دوم)

در قسمت قبلی گفتیم که ایده‌های غیر معمول و یکتایی که در طراحی و اجرای شلف‌ها وجود دارد، ثابت می‌کند که می‌توان استفاده از شلف‌ ها برای افزایش فضا را با طراحی هنری آن ترکیب کرد. با وجود این که بسیاری از مردم، اسباب و اثاثیه‌ی خانه را به عنوان بهترین راه برای نشان دادن علایق و سلیقه‌های خود می‌دانند؛ در مقابل کم تر کسی به دیوار، شلف‌های دیواری و اشیایی که می‌توان روی آن‌ها قرار داد، توجه می‌کند. در حالی که اهمیت آن‌ها در دکوراسیون خانه کاملاً برابر با دیگر آیتم‌ها می‌باشد و حتی در برخی موارد ارزش آن‌ها چندین برابر هم می‌شود. با این حال کم تر کسی به آن‌ها توجه لازم را می‌کند. در همان نوشتار قبلی، سه ایده را در این رابطه بررسی کردیم. در این جا به بررسی ادامه‌ی آن‌ها می‌پردازیم.

شلف‌های شناور در زیر پنجره‌ها

تا کنون بیشتر در مورد نصب و اجرای شلف‌ها بر روی دیوارهای خالی صحبت کردیم. اما در این جا می‌بینیم که حتی از فضای خالی زیر پنجره‌ها در خانه نیز استفاده شده است. نوع چوب مورد استفاده از آن، ظاهری خاص به دکوراسیون اتاق بخشیده و فضایی مفید برای نگهداری کتاب‌ها و مجلات به وجود آورده است. برای علاقه‌مندان به هنر سینما و تلویزیون شاید جالب باشد که این تصویر متعلق به خانه‌ی Lena Headey بازیگر معروف سریال بازی تاج و تخت می‌باشد.

همه چیز در یک جدا کننده‌ی اتاق

جدا کننده‌ی اتاق معمولاً وسیله‌ای است که صرفا برای جدا کردن قسمت‌هایی از خانه به کار می‌رود و کاربرد خاص دیگری ندارد. اما در این جا می‌بینیم که از یک شلف ایستاده به عنوان جدا کننده استفاده شده و علاوه بر این که دو فضای جداگانه برای خانه خلق می‌کند، از خود شلف نیز به عنوان نگهدارنده و نمایش دهنده‌ی آیتم‌های مختلف استفاده شده است.

طرحی بدیع برای بالای تخت خواب

پیش از این هم اشاره کردیم که منظور و مقصود از شلف، تنها شلف‌های مربعی یا مستطیلی شکل هم شکل نیستند. بلکه شلف‌ها می‌توانند طرح‌های مدرن و هنری داشته باشند. در این اتاق خواب می‌بینید که شلف چطور طراحی شده و کاملاً مینی مالیستی از بهره برده شده است. طرحی که غیر معمول و نوآور است و ظاهری مدرن به اتاق داده است.

شلف‌های متحرک

هر چند که شلف‌ها اصولاً به صورت ثابت طراحی می‌شوند، اما در این طراحی خاص که تصویرش را در بالا می‌بینیم، مشاهده می‌شود که شلف‌ها به صورت متحرک ساخته شده‌اند. حتی از شلف‌ها می‌توان به عنوان وسایل تبدیل‌شونده استفاده کرد؛ مثلاً کتابخانه‌ای که تبدیل به تخت خواب می‌شود. چنین کاری راندمانِ استفاده‌ی بهینه از فضا را چندین برابر می‌کند.

مطالب مرتبط