شلف ها

۷ ایده فوق العاده خلاق برای چینش خانه به وسیله شلف (قسمت۲)

در حالی که بیش تر مردم مبلمان و دیگر وسایل مشابه را قوی‌ترین راه ارائه‌ی استایل خاص، نمایش دادن علاقه‌مندی‌ها و شکل دادن به فضا می‌دانند؛ واقعیت این است که فضای دیوارها و سقف هم اگر اهمیت بیشتری نداشته باشند، قطعاً اهمیتشان کم‌تر از بقیه نیست. منظور از فضای سقف و دیوار بیشتر همان سیستم شلف بندی است که معمولاً بر روی دیوارها قرار می‌گیرند و یا به وسیله‌ی آویز از سقف آویخته می‌شوند. در این جا می‌خواهیم به چندین مثال مدرن و جالب از شلف‌ها بپردازیم که قطعاً تا کنون ندیده‌اید و احتمالاً نظرتان را در این باره تغییر خواهند داد. این مثال‌های غیر معمول و یکتا نشان می‌دهند که می‌توانید با استفاده از سیستم شلف، کارایی و طراحی هنرمندانه را با هم در بیامیزید.

۴. استفاده از شلف‌های شناور در اتاق خواب

شلف ها
شلف ها

در این خانه‌ی منحصر به فرد که در تصویر مشاهده می‌کنید، در اتاق خواب از شلف‌های شناور استفاده شده است. آن هم در فضایی که کم‌تر به آن توجهی می‌شود؛ یعنی فضای زیر پنجره. این ابتکار ساده و استفاده از این فضا، باعث شده است تا استفاده حداکثری و بهینه از فضای اتاق صورت بگیرد و استفاده کنندگان از این اتاق از فضای بیشتری بهره‌مند شوند.

۵. استفاده از شلف به عنوان جداکننده‌ی اتاق

شلف ها
شلف ها

در تصویر مشاهده می‌کنید که در طراحی این اتاق از ایده‌ی خاصی استفاده شده است. به جای آن که از یک جداکننده‌ی اتاق استفاده شود و میز کار و شلف در قسمتی دیگر قرار داده شوند، همه‌ی این‌ها با هم ترکیب شده‌اند تا فضای بسیار کم‌تری مورد استفاده قرار بگیرد. هم چنین از نظر اقتصادی نیز این بسیار به صرفه تر بوده و هزینه‌ی کم‌تری نسبت به حالت قبل صرف آن شده است. از سوی دیگر این ایده بسیار ناب است و باعث یکتایی و زیبایی ظاهری فضا نیز شده است.

۶. استفاده از نوع خاصی از شلف در بالای تخت

شلف ها
شلف ها

استفاده از شلف در بالا سر تخت امری غیر عادی نیست و تا به امروز احتمالاً بارهای فراوانی این کار را دیده‌اید که انجام شده است. اما در این مورد که تصویر آن را مشاهده می‌کنید، می‌بینیم که از یک شلف شناور بسیار خاص استفاده شده است که از نظر ظاهری جلوه‌ی بسیار خاصی در اتاق ایجاد کرده است و باعث یکتایی و منحصر به فرد شدن آن گشته است.

۷. کتابخانه‌های متحرک

شلف ها
شلف ها

آخرین ایده‌ای که در این نوشتار می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، استفاده از شلف‌ها یا کتابخانه‌ی متحرک در این خانه‌ی نسبتاً کوچک است. بسیاری از شما ممکن است صاحب کتاب‌های بسیاری باشید که جای کافی برای نگهداری آن‌ها را ندارید. استفاده از این ایده می‌تواند حلال مشکل شما باشد.

مطالب مرتبط