شلف در آشپزخانه

۷ توصیه جالب برای استفاده از شلف در آشپزخانه (قسمت اول)

هر چند ایده‌ی استفاده از شلف در آشپزخانه به ظاهر ساده و راحت می‌باشد، اما سوال اصلی که به وجود می‌آید این است که آیا این کار به اندازه‌ای که در ظاهر آن مشخص است و به نظر می‌آید آسان است؟ راستش جواب کوتاه این سوال «نه» خواهد بود. اما این به این معنی نیست که این کار از بقیه‌ی ایده‌ها برای طراحی آشپزخانه آسان‌تر نیست. و البته این که زحمت و وقتی که برای آن صرف می‌شود، قطعاً ارزشش را دارد. همچنین از نظر اقتصادی و مالی نیز نسبت به طرح‌های دیگر بسیار به صرفه تر خواهد بود. اما از این نکته نباید غافل شد که چنین کاری نیاز به برنامه ریزی و طراحی نقشه پیش از اجرا دارد و این برنامه ریزی باید با دقت و توجه کافی صورت بگیرد. در این نوشتار ما ۷ ایده و راه ساده را که برای رسیدن به یک طراحی خوب شلف در آشپزخانه به آن نیازمندید، آورده‌ایم.

شلف در آشپزخانه
شلف در آشپزخانه

۱. طراح خودتان باشید

شلف در آشپزخانه
شلف در آشپزخانه

برای این که طراحی آشپزخانه را خودتان انجام دهید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که به چه چیزهایی نیاز دارید و چه نوع طرحی برای شما مناسب خواهد بود. مثلاً باید انتخاب کنید که طرحی ساده و مینی مالیست را ترجیح می‌دهید یا دوست دارید یک سبک قدیمی را دنبال کنید؟ این‌ها بیشتر به سلیقه‌ی شما برمی‌گردند و البته هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی دیگر فضاهای خانه که باید حتماً آن را در نظر بگیرید. بنا بر این نخستین قدم در این راه، انتخاب نوع طرح و شکل آن می‌باشد. به طور مثال اگر تصمیم گرفتید که طرح مورد نظرتان مینی مالیست یا ساده باشد، باید شلف‌های محدودی را برای نصب در آشپزخانه سفارش دهید و ساده گرایی را حتماً در انتخاب آن‌ها مد نظر قرار دهید.

۲. با یک تیر دو نشان بزنید

شلف در آشپزخانه
شلف در آشپزخانه

منظور از با یک تیر دو نشان زدن در اینجا این است که در انتخاب طرح خود، طوری عمل کنید که هم کارایی بالایی داشته باشد و هم از زیبایی ظاهری خوبی بهره ببرد. کارایی بالا به این معناست که مثلاً آیتم‌ها و وسایلی که روی شلف‌ها قرار می‌دهید، به راحتی قابل دسترسی باشند. در مورد ظاهر هم بهترین راه این است که یک رنگ انتخاب کنید و در انتخاب جزئیات آن رنگ را همیشه در نظر بگیرید.

۳. همیشه ساده بودن را در نظر داشته باشید

شلف در آشپزخانه
شلف در آشپزخانه

هر طرحی که انتخاب می‌کنید، سعی کنید از شلوغ کاری و ازدحام بیش از حد بپرهیزید. ساده گرایی در هر طرحی باعث به وجود آمدن زیبایی و کارایی بالا در آن طرح می‌شود.

مطالب مرتبط