شلف

10 ترفند حرفه ای برای سازماندهی تمام شلف ها در منزل

همانند کمدها، شلف ها نیز محلی برای قرار دادن ابزارهای مختلف بوده و تنها تفاوت آنها نداشتن در به منظور مخفی کردن محتوا می باشد. اما قبل از شروع مرتب نمودن و تمیز کردن شلف، ۱۰ ترفند حرفه ای زیر برای سازماندهی تمام شلف ها در منزل خود را بررسی کنید.

چه کسی بهتر از پنج طراح فوق العاده می تواند به سازماندهی و مرتب نمودن شلف های شما کمک کند؟ روش های غلبه بر ترس مرتب سازی شلف های پشت شیشه کابینت را فرا بگیرید.

راهروی بزرگ: کلی بارنت (طراح)

شلف

راهروی منزل اصلی ترین تاثیر را بر روی مهمان دارد، بنابراین همواره سعی در تمیز و مرتب نگه داشتن آن داشته باشید.

نکته: کم زیاد است

کوکوشنل اعلام کرده است که خانم قبل از ترک منزل، باید به آینه نگاه کرده و یک تکه از جواهرات خود را در بیاورد. این اصل را به هر یک از اتاق های منزل خود نیز اعمال کنید. زمانی که حس می کنید، تزئین به پایان رسیده است، از اتاق خارج شده و همانند یک فرد غریبه به اتاق وارد شوید. چه چیزی اضافی است؟ آن را حذف کنید.

نکته: قانون سه

به منظور مرتب نمودن وسایل مختلف، به دنبال سه وسیله زیبا با شکل ها و اندازه های مختلف باشید و سپس آنها را به صورت یک مثلث قرار دهید. این نوع از چینش منجر می شود که چشم های فرد از یک وسیله به وسیله دیگر متمایل شده و در نهایت توجه آنها به سطح یا میزی که بر روی آن قرار گرفته اند منعطف شود.

اتاق پذیرایی: ریچارد آبراهامسون

شلف

صرف نظر از استفاده ای که از این اتاق می کنید، شلف های موجود در این اتاق باید علاوه بر کاربرد، همانند یک اثر هنری باشند.

نکته: بالا و پایین

از بالا و پایین برای ایجاد بعد و جلوه بصری استفاده کنید. من قرار دادن مجسمه بر روی شلف را بسیار می پسندم. ابتدا با اشیای مورد علاقه خود آغاز کرده و بر روی هر شلف یک وسیله قرار دهید. به تدریج سایر اشیاء را با شکل ها و اندازه های مختلف نظیر گلدان بلند و یک قاب عکس کوچک در کنار هم بچینید.

نکته: جنس و اندازه

به جنس، رنگ و اندازه اشیاء توجه کنید. اشیاء را به صورت گروهی مرتب کنید. برای مثال یک نقاشی کوچک را به پشت شلف تکیه داده و سپس سه وسیله را در جلو قرار دهید. از ترکیب فلزات، شیشه و سایر موارد هراس نداشته باشید.

اتاق مطالعه: رابین شاپیرو

شلف

هیچ چیزی بیشتر از یک اتاق نامرتب منجر به حواس پرتی نمی شود.

نکته: تقسیم بندی

قسمت هایی را در شلف ها ایجاد کنید که می توانید با استفاده از اشیای کاربردی، دکوراتیو و شخصی (نظیر آثار هنری، کتاب ها یا تصاویر) تزئین نمایید. کتاب ها را بر اساس اندازه، رنگ و موضوع طبقه بندی کنید. یکنواختی را کنار گذاشته و با چینش متفاوت برخی کتاب ها ریتم خاصی را در کتابخانه خود ایجاد نمایید.

نکته: تعادل

با توجه به اندازه، رنگ و ویژگی ها تعادل نسبی را ایجاد کنید.

آشپزخانه: برندی کوهن

شلف

همانطور که می دانید، خواه ناخواه افراد در آشپزخانه جمع می شوند. طراحی را به گونه ای انجام دهید که توجه افراد به شلف های نامرتب جلب نشده و مشغول صحبت کردن با یکدیگر باشند.

نکته: افزایش محل ذخیره در کابینت های شیشه ای

بسیاری از افراد از کابینت های شیشه ای آشپزخانه هراس دارند. شما می توانید این نوع از کابینت ها را مرتب نموده و در عین زیبایی، فضای کافی برای اشیای خود داشته باشید. در این آشپزخانه، من کریستال های هم اندازه و هم طرح را در یک جا قرار دادم. ظروف شیشه ای را در یک گروه جمع بندی کردم تا فضای کل کابینت را اشغال نکنند. در بین گروه های ظروف شیشه ای، از ظروف دیگری استفاده کنید تا طرح را از یکنواختی خارج کنید. در این صورت می توانید کابینت های شیشه ای را نیز بسیار مرتب و زیبا جلوه دهید.

نکته: دسته بندی

صرف نظر از نوع کابینت ها و شلف های موجود در آشپزخانه، ترفند اصلی مرتب دیده شدن آشپزخانه، ایجاد یک یا دو نقطه برای جلب توجه می باشد که تعداد این نقاط به اندازه و طول آشپزخانه بستگی دارد. دسته بندی های شما نباید بیش از یک یا دو وسیله داشته باشند و سایر فضا را خالی رها کنید. برای مثال، من شمعدان های بزرگ را به همراه سایر وسایل دکوری در کنار هم قرار داده و آن بخش را به گل های رنگ تزئین نمودم.

اتاق غذاخوری: براین اسنو (طراح)

شلف

شما دوست ندارید که در یک رستوران نامرتب غذا بخورید، بنابراین شلف های موجود در اتاق غذاخوری خود را نیز تغییر دهید.

نکته: ترکیب

در یک شلف کتاب ها را به صورت عمودی و در شلف دیگر به صورت افقی قرار دهید. فضاهای خالی را با اشیاء دیگر پر کنید. از کتاب های افقی برای نگه داشتن کتابهای عمومی استفاده کنید.

نکته:

لزومی برای قرار دادن کتابها در لبه شلف وجود ندارد. کتاب ها را می توانید با فاصله یک اینچ از لبه شلف قرار دهید. یکی از کتاب ها را جلوتر از بقیه قرار دهید تا ساختار بسیار جدی و خشک نداشته باشد.

مطالب مرتبط