شلف

10 روش برای تزئین شلف ها با رنگ

زمانی که من برای اولین بار به منزل کسی می روم، قبل از هر چیز به شلف های آنها توجه می کنم. صرف نظر از محتوای شلف ها نظیر کتاب، یادگاری ها، عکس یا آثار هنری، شلف ها بخشی از اثاثیه منزل هستند که داستانی را در مورد مالک خود تعریف می کنند. همانطور که هیچ خاطره ای مشابه نمی باشد، محتوای شلف ها نیز همواره با یکدیگر متفاوت می باشند.

دلیلی برای نشان دادن شخصیت فرد بر اساس محتوای کتابخانه یا کابینت وجود ندارد. اما برخی اوقات، یک شلف نشانگر شخصیت و شیوه زندگی یک فرد می باشد. اخیرا ما به بررسی طرح ها و رنگ ها در تزئین منازل پرداخته ایم. روش های بسیاری وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها شلف های خود را به اثاثیه های بی همتایی تبدیل کنید که نه تنها نشانگر محتوا می باشند، بلکه از طراحی خاصی برخوردار هستند. امیدوارم این ۱۰ روش همانطور که من را تحت تاثیر قرار دادند بر روی شما نیز تاثیرگذار باشند.

شلف

یک کتابخانه سفارشی ، خاص و هنری

در خانه بروکلین که توسط جسیکا هلگرسون طراحی شده است، کتابخانه همانند یک اثر هنری فوق العاده می باشد. طراحی دقیق و نقاشی فوق العاده برای دستیابی به طرحی مشابه ضروری می باشد اما ساختار هندسی آن ارزش تلاش را دارد.

شما هم میتوانید کتابخانه سفارشی خود را با طرح و اندازه دلخواهتان به یک نجاری سفارش دهید در واقع ساخت این گونه کتابخانه ها بسیار ساده  هستند. برای تزئین آن کافی است قبل از نصب کتابخانه دیوار پشت آن را با یک طرح هندسی ساده اما قابل توجه رنگ کنید سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که حتی بعد از نصب کتابخانه بر روی دیوار و قرار گیری وسایل و کتاب ها همچنان جلوه کند و دیده شود.

شلف

جسور و خلاق باشید

رومان و دیوید درب های شیشه های کابینت های منزل خود را با پارچه کتان شوماخر پوشش دادند. صحنه آبی و سفید پشت کابینت ها نیز حاکی از ذوق و استعداد هنری دو فرزند آنها می باشد.

شلف

کاشی های تزئینی و طرح دار در همه جا کاربرد دارند

در هتل فریهند شیکاگو، بخش پذیرش دارای شلف های کتاب بسیار فوق العاده ای است که با کاشی کاری تزئین شده اند. تنها کاری که شما برای اجرای این طرح در منزل خود باید انجام دهید، استفاده از مجموعه ای از کاشی های طرح دار و چند ساعت وقت آزاد می باشد.

بجای کاشی های سفالی میتوانید از کاشی های شیشه ای تزئینی هم استفاده کنید که ظاهری نه خیلی زننده اما شکیل و زیبا به فضا میدهند .

شلف

به محیط کمی رنگ اضافه کنید

چه چیزی بهتر از ایجاد کمی رنگ در یک اتاق کاملا یکدست؟ امیلی و جیک زائده معماری اتاق نشیمن کاملا سفید را به رنگ سبز درآورده اند. این روش یکی از بهترین ها برای ایجاد کمی جزئیات و رنگ در محیطی بسیار آرام و یکرنگ می باشد و ایده ای است که من دوست دارم آن را اجرا کنم.

شلف

کتابخانه تان را به ستاره اتاق تبدیل کنید

شلف باز موجود در این خانه سانفرانسیسکویی به دلیل رنگ روشن دیوار پشتی بسیار چشمگیر می باشد.

شلف

استفاده های دیگر از کاغذ دیواری های طرح دار

در این خانه اوکلند، باقیمانده کاغذدیواری Oral Kiely برای تزئین شلف کتابخانه اتاق پذیرایی استفاده شده است. دکوراسیون به خوبی طرح کاغذ دیواری را تکمیل می کند.

شلف

از رنگ های متضاد و جسوراه استفاده کنید

برخی اوقات یک تکه رنگ بزرگ چیزی است که شما برای طراحی یک مکان نیاز دارید. کتابخانه ای که به رنگ بادمجانی رنگ آمیزی شده است منجر به احیای طراحی این اتاق پذیرایی در آستین گردیده است. رنگ های تیره منجر به مشخص تر شدن رنگ های روشن کتاب ها و آثار هنری گردیده است بعلاوه به فضای اتاق رنگ داده و آن را سرزنده تر کرده.

شلف

برای یک تزئین بسیار مقرون بصرفه از کاغذ کادوی طرح دار استفاده کنید

همواره نیازی به استفاده از کاغذ دیواری برای ایجاد پس زمینه طرح دار نمی باشد. کیتی از کاغذ کادو برای تزئین ویترین خانه خود استفاده نمود. آیا این طرح بسیار مناسب نمی باشد؟ تصور اینکه کابینت بدون آن چگونه به نظر می رسید بسیاری دشوار می باشد.

با این روش میتوانید یک کتابخانه ، شلف یا قفسه قدیمی را با کمترین هزینه ممکن تغییر مدل و جدید کنید و دوباره آن را به دکوراسیون خانه تان اضافه کنید با این کار

شلف

شلف های ماژولار روشن اما رنگارنگ

جعبه های IKEA برای طراحی شلف ها در این خانه دانمارکی به کار برده شده اند. ظاهر آرام و رنگین با استفاده از رنگ آمیزی جعبه ها با مداد رنگی ایجاد شده است.

شلف

فلسفه هر چه بیشتر ، بهتر

خانه پیچ با روند “هر چه بیشتر، بهتر” تزئین شده است. این طرح روشن و زیبا نشانگر مالک خود می باشد. یادتان باشد همانطور که گفتیم یک شلف نشانگر شخصیت و شیوه زندگی یک فرد می باشد

مطالب مرتبط